tel. 61 81 87 550
Piękno jest w Tobie

Czym dokładnie zajmuje się chirurgia estetyczna i jaka jest obecnie popularność tego typu zabiegów w Polsce?

Ogólnie rzecz ujmując, chirurgia estetyczna zajmuje się poprawianiem naszego wyglądu – przede wszystkim twarzy jako wizytówki każdego człowieka.

W jej obrębie wykonywane są mniej lub bardziej inwazyjne zabiegi na powierzchni skóry twarzy, takie jak: zdejmowanie wierzchniej warstwy naskórka, wygładzanie cery, zabiegi dermoabrazji czy zabiegi laserowe. Ponadto na twarzy koryguje się wygląd i kształt nosa, oprawy oczu, powiek górnych, powiek dolnych oraz uszu. Dodatkowe zabiegi to działania mające na celu walkę z tym, co starzenie powoduje z twarzą. Leczy się zarówno zmarszczki, wypełniając je np. kwasem hialuronowym lub własną tkanką tłuszczową, podnosi się opadające policzki i szyję za pomocą zabiegu zwanego face-lift.

Osobnym działem jest chirurgia włosów, która zajmuje się działaniem odtwórczym w zakresie owłosienia na głowie.

Pozostałe zabiegi z zakresu chirurgii estetycznej to:

  • powiększanie, redukcja i podnoszenie piersi;
  • bardzo popularny obecnie zabieg modelowania sylwetki poprzez odsysanie tkanki tłuszczowej – liposuction;
  • zabieg redukujący tkankę tłuszczową i nadmiar skóry brzucha;
  • korekcja wyglądu nóg i rąk;
  • kosmetyczne operacje żylaków.

Praktycznie nie ma na ciele człowieka miejsca, którego nie można by korygować. Oczywiście, jeśli pacjent tego chce, a jego oczekiwania mieszczą się w granicach rozsądku.
Popularność zabiegów z zakresu chirurgii estetycznej w naszym kraju stale wzrasta i dziś nie różnimy się pod tym względem od innych krajów europejskich.