Jestem matką, jestem kobietą | Klinika Kolasiński
Tel. +48 61 81 87 550 Tel. kom. +48 783 004 005

Prestiżowa nagroda dla dr n. med. Jerzego Kolasińskiego

Jestem matką, jestem kobietą

Jestem matką, jestem kobietąCiąża jest często nazywana „Stanem błogosławionym”. To piękne określenie wiąże się z jedną z największych tajemnic naszej egzystencji, jakim jest przekazywaniem życia. Niestety ten wyjątkowy okres, mimo niezaprzeczalnych wartości, niesie ze sobą trwałe konsekwencje dotyczące ciała kobiety. To, co niewątpliwie służy rozwojowi nowego człowieka, zarówno w łonie matki jak i po urodzeniu, nie wpływa korzystnie na budowę ciała Tej, która daje życie.

Wyraźnym zmianom ulega skóra, pojawiają się na niej liczne rozstępy, przebarwienia i zmiany naczyniowe zwane „pajączkami”. Ogromnej przebudowie ulegają gruczoły piersiowe. Bardzo często piersi stają się obwisłe i nieatrakcyjne. Brzuch to kolejny obszar znacząco „okaleczony” przebytą ciążą. Bardzo często dochodzi do osłabienia mięśni i powięzi brzucha, a co za tym idzie rozwoju przepuklin brzusznych, takich jak: przepuklina pępkowa lub przepuklina kresy białej. Ponadto skóra brzucha staje się obwisła i wiotka.

Poród siłami naturalnymi, mimo wielokrotnych zalet, niesie ze sobą ryzyko uszkodzeń mięśni krocza, osłabienie więzadeł miednicy małej i wiotkości pochwy. Wielokrotnie opisywane są dramaty kobiet, które po porodzie straciły możliwość uzyskania prawidłowych doznań seksualnych. Bardzo często wpływa to na osłabienie więzi z partnerem, co może odcisnąć piętno na dalszych losach ich relacji.

Rekonstrukcja pociążowa

Czy wobec tego wszystkiego medycyna może przechodzić obojętnie?

Naszą odpowiedzią jest stworzenie spójnego Programu JESTEM MATKĄ, JESTEM KOBIETĄ ukierunkowanego na kompleksowe leczenie dysfunkcji związanych z przebytą ciążą i połogiem. Program ten obejmuje zarówno działania z zakresu chirurgii plastycznej i estetycznej, jak również ginekologii estetycznej, endokrynologii, dermatologii i psychologii.

Liczymy na to że nasze działania pozwolą wielu kobietom odzyskać należny im standard życia, by będąc MATKAMI były też w pełni szczęśliwymi KOBIETAMI.

Dr med. Jerzy Kolasiński