Klinika | Klinika Kolasiński
Tel. +48 61 81 87 550 Tel. kom. +48 783 004 005

Prestiżowa nagroda dla dr n. med. Jerzego Kolasińskiego

Klinika

wideo
Początki Kliniki Kolasiński i tradycje rodzinne

Klinika Kolasiński jest Indywidualną Specjalistyczną Praktyką Lekarską w dziedzinie chirurgii plastycznej i ogólnej. Działa nieprzerwanie od roku 1984, będąc w minionym czasie indywidualną praktyką lekarską w dziedzinie chirurgii ogólnej, następnie niepublicznym zakładem opieki zdrowotnej, by ponownie przyjąć formę indywidualnej specjalistycznej praktyki lekarskiej.

Założona przez Dr n. med. Jerzego Kolasińskiego w 1984 roku, była początkowo ukierunkowana na chirurgiczne leczenie łysienia. Stąd nazwa – Hair Clinic Poznań.

wideo
Rozwój Kliniki Kolasiński i plany na przyszłość

Stopniowo zakres przeprowadzanych tu operacji uległ znacznemu poszerzeniu i dziś wykonywane są tu wszystkie zabiegi z dziedziny chirurgii estetycznej, a także wybrane zabiegi z dziedziny ortopedii, chirurgii naczyniowej, plastycznej, rekonstrukcyjnej i dermatochirurgii.

Klinika skupia obecnie kilkunastu lekarzy – wybitnych specjalistów swych dziedzin, którzy w ramach indywidualnych praktyk lekarskich oferują leczenie i opiekę medyczną swoim Pacjentom.

Drzewo genealogiczne Kolasińscy

W grudniu 2004 roku klinika przyjęła nazwę – Klinika Kolasiński – Hair Clinic Poznań. Zmiana ta była odzwierciedleniem dzisiejszych kierunków działania oraz uznaniem tradycji medycznych rodziny Kolasińskich. Sięgają one 1922 roku, kiedy to Jerzy Kolasiński (dziadek właściciela kliniki) odebrał dyplom doktora medycyny z rąk Rektora Uniwersytetu Lwowskiego profesora Jana Kasprowicza. Kolejno, jego synowie Bogdan i Witold ukończyli studia medyczne w Łodzi (1952) i w Szczecinie (1955). Dr Bogdan Kolasiński (ojciec właściciela kliniki) był przez ponad 60 lat aktywnym lekarzem pediatrą działającym w ramach prywatnej praktyki lekarskiej prowadzonej w Krotoszynie. Jego żona – Maria Kolasińska jest również lekarzem pediatrą. Dr n. med. Piotr Kolasiński (brat właściciela kliniki) był specjalistą ortopedą, a jego żona Barbara Kolasińska jest specjalistą pediatrą-alergologiem. Ich córka Jagoda Kolasińska-Lipińska odbierając w 2004 roku dyplom lekarza medycyny z rąk Rektora Akademii Medycznej w Poznaniu doskonale wpisała się w tę tradycję rodzinną, a obecnie pracuje jako specjalista laryngolog.

W działalność kliniki wpisany jest stały rozwój i strategia ukierunkowana na to co najnowsze i wartościowe w dziedzinie chirurgii plastycznej, estetycznej, dermatologii i medycynie anty-aging. Dzięki temu nasza oferta stale się rozszerza, a nasza praca jest coraz bardziej ciekawa.

Sposób działalności

banner-galeria-zdjec-kliniki


Klinika Kolasiński