Aparat do wymiarowania, wizualizacji i symulacji 3D | Klinika Kolasiński
Tel. +48 61 81 87 550 Tel. kom. +48 783 004 005

Prestiżowa nagroda dla dr n. med. Jerzego Kolasińskiego

Aparat do wymiarowania, wizualizacji i symulacji 3D

Aparat służy analizie twarzy i całego ciała w tym także piersi.

Wizualizacja 3D

Aparat składa się z dwóch zasadniczych elementów: zestawu kamer o doskonałej rozdzielczości i procesora, który te obrazy poddaje szczegółowej obróbce. Efektem tego jest trójwymiarowy obraz ciała, który można nie tylko oglądać z każdej strony ale i poddawać analizie pomiarowej i objętościowej. Ma to szczególne znaczenie w analizie ludzkiej twarzy, a także sylwetki, klatki piersiowej i piersi.

Vectra 3D

Dzięki rozbudowanej technologii możemy zasymulować zmiany, które powstaną po operacji plastycznej bądź estetycznej.

Symulacja 3D

Na dodatek wszystko, co dzieje się na ekranie komputera ma charakter odwracalny i służy temu by potencjalny pacjent mógł bardzo dokładnie określić na jakich zmianach mu zależy.

Stosując odpowiedni moduł i specjalne okulary pacjent może obejrzeć swoją twarz i całe ciało w sposób trójwymiarowy. Daje mu to niepowtarzalną okazję spojrzeć na siebie oczami innych ludzi, którzy na co dzień widzą Go trójwymiarowo.

Vectra 3D

Badanie rozpoczyna się od wykonania dokładnego zdjęcia. Dzięki sześciu kamerom o doskonałej rozdzielczości uzyskuje się obraz z różnych projekcji, który jest następnie przetwarzany przez program systemu aparatu.

Symulacja 3D

Następnym krokiem jest wprowadzenie szeregu punktów orientacyjnych, które pozwolą na dokładną analizę wyglądu pacjenta i wyskalowanie obrazu w wymiarach rzeczywistych. Innymi słowy otrzymamy liniową i objętościową analizę twarzy i całego ciała. Te informacje pozwalają na bardzo precyzyjne zaplanowanie operacji korekcyjnych.

Vectra 3D

Niezmiernie ważnym elementem potrzebnym do zaplanowania operacji jest dokładne poznanie oczekiwań pacjenta. Dotychczasowe metody komunikacji lekarz-pacjent były mało precyzyjne. Urządzenie pozwala na zobrazowanie wyników planowanej operacji. Tym samym daje unikalną możliwość pacjentowi zweryfikowania własnych oczekiwań z efektami, które przyniesie planowana operacja. Zamiast podejmowania decyzji poniekąd „w ciemno” można w bezpieczny sposób zobaczyć własną twarz lub piersi „po operacji”. W tym jednak przypadku mowa o operacji wirtualnej, całkowicie odwracalnej.

Symulacja 3D

Należy pamietać, że używanie symulacji komputerowej nie jest obietnicą konkretnych zmian i służy jedynie temu by pacjent mógł znacznie lepiej wyobrazić sobie skutki zmian wyglądu jakie niesie ze sobą korekcja chirurgiczna.

Prawdziwa operacja kryje w sobie bowiem szereg niespodzianek, a jej rezultaty mogą nieznacznie odbiegać od przedstawionej symulacji.

Urządzenie spełnia ogromną rolę w doborze implantów piersiowych. Dzięki dokładnej analizie kształtu i wymiarów klatki piersiowej i piersi można znacznie lepiej zaplanować operację. Zdecydowana większość kobiet ma różnego stopnia asymetrię klatki piersiowej i piersi. Czasami dopiero badanie trójwymiarowe pozwala im uzmysłowić sobie istnienie takich defektów. Wymiarowa i objętościowa analiza tych parametrów znacznie poprawia jakość pracy chirurga, który precyzyjniej może dobrać odpowiednie implanty piersiowe. W bazie danych urządzenia 3D znajduje się kilkaset rodzajów implantów okrągłych i anatomicznych czołowych światowych producentów. Program Vectry 3D sugeruje implanty, które są zalecane u konkretnej pacjentki. Na oczach pacjentki można dokonać symulacji spodziewanych efektów w formacie trójwymiarowym.

Symulacja3D

W Klinice Kolasiński od wielu lat stosowany jest system 3D. Dzięki temu znacznie poprawiamy standardy podejmowania przez pacjentki decyzji odnośnie wyboru implantów piersiowych.