Patrzeć w lustro z zadowoleniem, cieszyć się życiem, kochać i akceptować siebie. Tak naprawdę taki właśnie jest cel chirurgii plastycznej. Nawet mała zmiana w naszym wyglądzie może spowodować zupełnie nowe spojrzenie na siebie i świat. Owszem, każda ingerencja chirurgiczna to proces, czasami wyjątkowo długi. Jednakże wiedząc, co chcemy osiągnąć i mając przed oczami cel jesteśmy w stanie wykorzystać ten czas przemian w pełni, by móc wspominać go, jako początek nowej, lepszej drogi.
Klinika Kolasiński to sztab profesjonalistów, którzy nie tylko wykonują swoją pracę, ale przede wszystkim rozumieją swoich pacjentów i razem z nimi przechodzą wszystkie etapy tych wyjątkowych przemian. Wiemy co czują pacjenci, gdyż przez 35 lat poznaliśmy nie tylko najlepsze i innowacyjne techniki chirurgii plastycznej, ale również obawy, nadzieje i życiorysy, czasem bardzo traumatyczne, naszych pacjentów.
Poniższy opis został stworzony, by udowodnić, że pierwszy krok ku zmianom wcale nie jest aż taki trudny. A jeśli nadal mają Państwo obawy i myślą, że wprowadzenie jakichkolwiek zmian w życie jest zbyt czasochłonne i zbyt wymagające, to warto pamiętać, że przecież nawet najdłuższa droga zaczyna się od pierwszego kroku!
KROK 1 – PYTANIA I ODPOWIEDZI, CZYLI KONSULTACJA
Konsultacja to trzydziestominutowe spotkanie z chirurgiem, który będzie wykonywać zabieg. To właśnie teraz jest ten czas, w którym mogą Państwo opowiedzieć o swoich oczekiwaniach dotyczących zabiegu, a lekarz ustali z Państwem dalszy plan działania. Proszę pamiętać, że nie ma pytań, na które chirurg Państwu nie odpowie, dlatego pytać należy o wszystko. Czas konsultacji należy tylko i wyłącznie do Państwa.
Na konsultację można umówić się telefonicznie lub mailowo poprzez formularz na stronie Kliniki. Po konsultacji zapraszamy Państwa do recepcji, w której ustalą Państwo termin zabiegu, otrzymają niezbędne dokumenty (m.in. umowa, zalecenia przedoperacyjne) oraz skierowania na badania wymagane przed zabiegiem.
WAŻNE:
Planując swój zabieg (szczególnie dużą operację, np. przeszczep włosów, korekcję piersi, liposukcja) należy pamiętać, że na konsultację trzeba trochę poczekać. Kolejne miesiące to okres, który mija od konsultacji do zabiegu. Dlatego też ważne jest, by umówić się na konsultację z wyprzedzeniem, wówczas jest bardzo duża szansa na to, że zarówno konsultacja jak i sam zabieg odbędzie się w czasie najodpowiedniejszym dla Państwa (np. urlop zimowy, letni).
XXI WIEK, CZYLI SYMULACJA 3D!
Wszystkie pacjentki zainteresowane korekcją piersi przy użyciu implantów zapraszamy na pomiar nowoczesnym systemem 3D. Jest to niepowtarzalna okazja, by zobaczyć efekty operacji… jeszcze przed operacją!
System tworzy trójwymiarowy obraz naszego ciała, by następnie obliczyć wszystkie odległości i objętości związane z naszym stanem wyjściowym piersi. Po omówieniu pierwszego pomiaru przechodzimy do pomiaru specjalnym programem, który jest przez nas używany jako uzupełnienie całego systemu. Następnie rozpoczynamy mierzenie tzw. sizerów (rozmiary implantów), które kształtem i wielkością oddają wygląd piersi po przeprowadzeniu operacji. Mierząc poszczególne rozmiary najłatwiej jest komunikować się z konsultantem medycznym i zawęzić obszar poszukiwań do dwóch, trzech implantów. Wybrane implanty prezentujemy w programie, w której po kilku minutach na ekranie komputera pojawia się wizualizacja pacjentki po korekcji piersi.
Wiemy jak istotna jest pewność w podejmowaniu tak ważnej decyzji dlatego nasz konsultant medyczny odpowie na wszystkie Państwa pytania i rozwieje wszelkie wątpliwości. Na spotkanie należy zapisać się w recepcji w dniu konsultacji lub telefonicznie. Warto zaznaczyć, że dobór implantów piersiowych należy przeprowadzić najpóźniej 30 dni przed operacją, by implanty mogły zostać zamówione i dotarły na czas operacji.
KROK 2 – FINANSE, CZYLI UMOWA
Zgodnie z zapisem w umowie, którą podpisują Państwo po konsultacji, 30 dni przed zabiegiem należy wpłacić zaliczkę. Zaliczka to 30% całej kwoty. Dopiero wpłynięcie zaliczki to oficjalne potwierdzenie przez Państwa terminu zabiegu.
Pozostałą część należności za zabieg można uregulować przelewem kilka dni przed operacją (by płatność została zaksięgowana na koncie Kliniki) lub rano w dniu zabiegu płacąc gotówką lub kartą.
KROK 3 – ZDROWIE JEST NAJWAŻNIEJSZE, CZYLI BADANIA
W dniu podpisania umowy otrzymali Państwo skierowania do wykonania badań. Badania należy wykonać we własnym zakresie.
WAŻNE: na niektóre wyniki badań należy czekać nawet do 7 dni! Dlatego ważne jest wcześniejsze rozplanowanie ich wykonania.
Szczepienie przeciwko Wirusowemu Zapaleniu Wątroby typu B (WZW) nie jest wymagane przez naszą Klinikę, jednakże zachęcamy Państwa do jego wykonania.
Składa się ono z 3 dawek szczepionki:
- 1 dawka
- 2 dawka – 4 tygodnie później
- 3 dawka – 5 miesięcy później
Odporność wytwarza się już po drugiej dawce. Szczepionka przeciw WZW typu B nie jest refundowana przez NFZ. Cena jednej dawki wynosi ok. 70 PLN.
Skany wyników zleconych badań (na adres: info@klinikakolasinski.pl) bądź też oryginały (na adres pocztowy z zakładki Kontakt) należy przesłać do Kliniki 4 tygodnie przed zabiegiem.
KROK 4 – WPROWADZANIE PIERWSZYCH ZMIAN, CZYLI PRZYGOTOWANIE DO ZABIEGU
Styl życia pacjenta bardzo wpływa na przebieg i efekty zabiegu. Dlatego też, zarówno przed jak i po zabiegu, należy stosować się do kilku zaleceń:
- W przypadku znieczulenie miejscowego nie palić papierosów przez dwa tygodnie przed oraz dwa tygodnie po zabiegu. W przypadku znieczulenia ogólnego (narkoza) wstrzemięźliwość wynosi cztery tygodnie przed i cztery tygodnie po zabiegu (palenie papierosów może zwiększyć ryzyko wystąpienia powikłań pooperacyjnych)
- Przez dwa tygodnie przed zabiegiem nie zażywać leków, ziół ani suplementów witaminowych (np. zażywanie witaminy A i E może skutkować większym krwawieniem)
- Przez dwa tygodnie przed zabiegiem nie zażywać w szczególności leków, które zawierają kwas acetylosalicynowy, m.in. Polopiryna, Aspiryna, Alka – Seltzer, Scorbolamid, Acard (Kwas acetylosalicynowy rozrzedza krew powodując obfitsze krwawienia).
- W przypadku znieczulenia miejscowego trzy dni przed zabiegiem całkowicie zrezygnować z napojów alkoholowych. W przypadku znieczulenia ogólnego (narkoza) okres wstrzemięźliwości wynosi tydzień.
- Dbać o siebie, nie doprowadzić do przeziębienia, infekcji bakteryjnej (np. opryszczka dyskwalifikuje z zabiegu na minimum 2 tygodnie).
- W przypadku znieczulenia ogólnego (narkoza) dzień przed zabiegiem pacjentki powinny wykonać test ciążowy.
Więcej na: Przygotuj się do zabiegu
KROK 5 – ZABIEG, CZYLI WIELKI FINAŁ!
JEDZENIE:
Jeśli zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym (narkoza) należy przyjść do Kliniki na czczo. Tego dnia nie można przyjmować ani pokarmów ani płynów (przynajmniej przez 8 godzin), nie należy również żuć gumy, gdyż pobudza ona wydzielanie kwasu solnego w żołądku.
W przypadku znieczulenia miejscowego w dniu zabiegu można przyjmować napoje niealkoholowe oraz jedzenie, jednakże nie należy pić kawy.
LEKARSTWA:
Zarówno przy znieczuleniu miejscowym, jak i ogólnym można zażyć leki, które są pobierane na stałe i nie kolidują ze znieczuleniem (np. leki p/nadciśnieniowe, p/astmatyczne, p/alergiczne, p/depresyjne, leki pobierane w chorobach tarczycy). Leki wolno popić niewielką ilością wody. W przypadku konieczności codziennego zażywania proszę w dniu zabiegu mieć je ze sobą.
DOKUMENTY:
W dzień zabiegu należy mieć ze sobą oryginały wymaganych wyników badań laboratoryjnych, obrazowych oraz opinie specjalistów, u których pacjent się leczył lub leczy (np. endokrynolog, kardiolog, alergolog, pulmonolog, psychiatra).
RZECZY OSOBISTE:
Do Kliniki można zabrać swoje rzeczy osobiste, np. kosmetyki, wygodne ubrania na następny dzień, bieliznę, dowód tożsamości.
ROZMOWA Z ANESTEZJOLOGIEM:
Przed zabiegiem w znieczuleniu ogólnym zaprosimy Państwa na rozmowę z anestezjologiem, który będzie czuwał nad Państwem podczas całej operacji. Wówczas jest czas, by poinformować anestezjologa o wszelkich alergiach (uczulenia na leki, surowice, pokarmy, lateks czy środki odkażające) oraz problemach podczas poprzednich znieczuleń, jeżeli takie miały miejsce (np. trudności z intubacją, zaburzenia rytmu serca, nudności, wymioty).
Na zabieg należy stawić się w wersji naturalnej, czyli:
- bez makijażu,
- bez tipsów,
- bez lakieru na paznokciach,
- bez biżuterii,
KROK 6 – REKOWALENSTENCJA, CZYLI WYPATRYWANIE EFEKTÓW
Po zabiegu czeka Państwa okres wyciszenia i wycofania się z aktywnego trybu życia. Wszystkie wytyczne dotyczące zachowania oraz pielęgnacji dostaną Państwo od lekarza wykonującego zabieg. Spisane są one na Karcie Informacyjnej Pacjenta, którą otrzymają Państwo na własność. Należy zapoznać się z informacjami zawartymi w karcie i bezwzględnie ich przestrzegać.
W razie jakichkolwiek wątpliwości zapraszamy do kontaktu telefonicznego bądź też mailowego. Odpowiemy na wszystkie pytania.
Po tygodniu zapraszamy Państwa na wizytę kontrolną, gdzie można zobaczyć pierwsze efekty przemiany! Kolejne kontrole wyznaczane są według wskazań lekarza.
Teraz pozostaje już tylko zachwyt nad swoim nowym obliczem!