Modelowanie ramion | Klinika Kolasiński
Tel. +48 61 81 87 550 Tel. kom. +48 783 004 005

Prestiżowa nagroda dla dr n. med. Jerzego Kolasińskiego

Modelowanie ramion

Osiągnięcie atrakcyjnego obrysu ramion wymaga czasami wieloletnich ćwiczeń. Najważniejszymi elementami kształtującymi wygląd tej okolicy są mięśnie: naramienny, dwugłowy ramienia i trójgłowy ramienia. Ich rozbudowana struktura jest podkreślana zagłębieniami rozdzielającymi poszczególne mięśnie.

Modelowanie ramion

W przypadku nadmiernie rozwiniętej tkanki tłuszczowej ramion i barków następuję zatarcie tych granic i często uwypuklenie  niższych części ramion.  Nadaje to sylwetce ociężały i wątły wygląd.

Modelowanie ramion

Współcześnie stosowane zabiegi lipoplastycze pomagają w wymodelowaniu tej okolicy. Poprzez zabieg liposukcji usuwa się nadmiar tkanki tłuszczowej w okolicach naturalnych zagłębień w dolnej granicy mięśnia naramiennego. Ponadto zredukowanie nadmiaru tkanki tłuszczowej  w przyśrodkowych częściach ramion, przy zachowanej elastyczności skóry pozwalają na właściwe wyszczuplenie  okolic mięśnia trójgłowego. Ma to szczególne znaczenie u kobiet.

Modelowanie ramion

Uzupełnienie zabiegu liposukcji przeszczepem tkanki tłuszczowej w okolice mięśnia naramiennego pozwala na nadanie ramionom bardziej atrakcyjnego wyglądu. Podczas jednego zabiegu przeszczepia się najczęściej 50-100 ml tkanki tłuszczowej po każdej stronie.  Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu ogólnym i u mężczyzn często jest połączony z korekcją ginekomastii. U kobiet zakres zabiegu jest dostosowywany do naturalnych proporcji kobiecego ciała.

Po zabiegu wskazane jest noszenie opatrunku uciskowego przez 3-4 tygodnie. Zalecany jest również systematyczny masaż limfatyczny aż do ustąpienia obrzęku.

Modelowanie ramion zabiegami lipoplastycznymi jest zabiegiem bezpiecznym obarczonym  niewielkim odsetkiem powikłań takich jak: obecność krwiaków i zasinień, obrzęk limfatyczny, infekcja okolic  operowanych, obrzęk dłoni. Po zabiegu powrót do pełnej aktywności fizycznej następuje po 1-2 tygodniach.

Należy mieć świadomość, że chirurgiczne modelowanie sylwetki nie zastąpi zdrowego trybu życia, odżywiania i ćwiczeń fizycznych.

Modelowanie ramion

Może jednak w wybranych przypadkach przywrócić atrakcyjny wygląd i być pozytywnym bodźcem do dalszej dbałości o sylwetkę.