Mikropigmentacja brodawki piersiowej | Klinika Kolasiński
Tel. +48 61 81 87 550 Tel. kom. +48 783 004 005

Prestiżowa nagroda dla dr n. med. Jerzego Kolasińskiego

Mikropigmentacja brodawki piersiowej

Mikropigmentacja brodawki piersiowej to metoda, która daje nadzieję i komfort kobietom po przebytej rekonstrukcji piersi, plastyce piersi, urazach czy oparzeniach. Jest to nic innego jak forma tatuażu medycznego, która pozwala na odtworzenie naturalnie wyglądającej brodawki i otoczki piersiowej.

Dla kogo jest mikropigmentacja?

Mikropigmentacja jest idealnym rozwiązaniem dla kobiet, które przeszły m.in. operację rekonstrukcji piersi i chcą przywrócić jej estetyczny, naturalny wygląd. Jest to również opcja dla osób, które z różnych przyczyn nie mogą lub nie chcą poddać się innym metodom rekonstrukcji kompleksu brodawka-otoczka.

Jakie są korzyści?

  • Znaczna poprawa samopoczucia: Mikropigmentacja pomaga kobietom odzyskać pewność siebie i poczucie kobiecości
  • Naturalny wygląd: Dzięki zaawansowanym technikom pigmentacji, efekt końcowy jest bardzo naturalny i realistyczny
  • Krótki czas gojenia: Procedura jest mniej inwazyjna niż chirurgiczne metody rekonstrukcji, co skraca czas rekonwalescencji
  • Dostosowanie do indywidualnych potrzeb: Kolor i kształt brodawki są dobierane indywidualnie, aby jak najlepiej pasowały do naturalnego wyglądu piersi

Jak przebiega zabieg?

Zabieg mikropigmentacji trwa zazwyczaj od 1 do 2 godzin. Specjalista dobiera odpowiedni pigment i za pomocą delikatnych igieł wprowadza go pod skórę, tworząc iluzję trójwymiarowej brodawki.

Po zabiegu

Po mikropigmentacji ważna jest odpowiednia pielęgnacja, aby zapewnić najlepsze efekty i uniknąć infekcji. Zaleca się stosowanie specjalnych maści antybakteryjnych i unikanie bezpośredniego nasłonecznienia operowanej okolicy.