Stymulatory tkankowe | Klinika Kolasiński
Tel. +48 61 81 87 550 Tel. kom. +48 783 004 005

Prestiżowa nagroda dla dr n. med. Jerzego Kolasińskiego

Stymulatory tkankowe

Stymulatory tkankowe (skin boostery) stanowią obszerną grupę preparatów wykorzystywanych w terapiach przeciwstarzeniowych, odbudowujących struktury skóry poprzez stymulację fibroblastów do produkcji kolagenu, elastyny i ECM (extracellular matrix), a także poprzez proliferację fibroblastów. Dają naturalny efekt poprawy jędrności, gęstości i jakości skóry. W odróżnieniu do wypełniaczy, stymulatory nie zmieniają rysów twarzy w ujęciu wolumetrycznym, dlatego obecnie są częściej wybierane przez terapeutów i klientów niż wypełniacze.

Zabiegi wykorzystujące stymulatory tkankowe możemy traktować jako profilaktykę przeciwstarzeniową lub odwracanie skutków upływającego czasu. Od tego zależy też dobór preparatu oraz częstotliwość i ilość wykonanych zabiegów.

Jeden z wiodących stymulatorów tkankowych, który swoje innowacyjne działanie opiera na najwyższym dostępnym na świecie stężeniu kwasu hialuronowego – 64mg, w postaci hybrydowego kompleksu. W jego skład wchodzi L-HA (niskocząsteczkowy kwas hialuronowy), który regeneruje poprzez prowokację procesów naprawczych, oraz H-HA (wysokocząsteczkowy kwas hialuronowy) będący rusztowaniem skóry i nadający gęstości macierzy zewnątrzkomórkowej (ECM).

Po podaniu preparat powoli rozchodzi się zwiększając napięcie skóry, wysmuklając rysy twarzy, niweluje opadający owal i redukuje zmarszczki. W efekcie skóra staje się sprężysta, jędrna, wygładzona i pełna blasku.

Kolejny nowoczesny stymulator tkankowy oparty jest na atelokolagenie w postaci liofilizowanego i oczyszczonego proszku, który tworzy optymalne warunki do odbudowy i regeneracji.

Charakteryzuje się dwukierunkowym działaniem:

  • Pobudza fibroblasty do produkcji nowych włókien
  • Aktywuje proliferację fibroblastów, które w dalszej części produkują kolejne włókna podporowe

Preparat służy do odmładzania okolic twarzy, szyi, dekoltu i grzbietów rąk. Uzupełnia ubytki skórne, przywraca sprężystość oraz wspomaga leczenie blizn.

Pełna kuracja obejmuje cztery zabiegi wykonywane co dwa tygodnie.