tel. 61 81 87 550
Piękno jest w Tobie

Abdominoplastyka – sposób na obwisły brzuch

W przypadku, gdy brzuch jest duży i obwisły, kiedy na skutek odchudzania tworzy się opadający fałd tłuszczowo-skórny, na nic zda się nawet najlepiej wykonana liposukcja. Jedyną alternatywą pozostaje wówczas abdominoplastyka.

Operacja ta polega na wycięciu nadmiaru skóry i tkanki tłuszczowej. Najczęściej wykonuje się ją w połączeniu z plastyką mięśni brzucha i odsysaniem tkanki tłuszczowej z okolic nadbrzusza i talii. W większości przypadków wytwarza się nowy, ładniejszy pępek. Po operacji pacjenci pozostają w klinice 3-4 dni. Jednak już od pierwszego dnia są usprawniani, chodzą na spacery i prowadzą ćwiczenia oddechowe.

Abdominoplastyka jest rozległym zabiegiem, trwającym od 3 do 4 godzin. W jej efekcie brzuch odzyskuje ładny kształt. Pozostająca w okolicy podbrzusza długa, poprzeczna blizna może być łatwo ukryta pod bielizną. Dzięki tej operacji wiele pacjentek może ponownie pojawić się na plaży w stroju dwuczęściowym. Prowadzone w naszej klinice badania ankietowe wykazały, że operowane pacjentki są bardzo zadowolone z uzyskanego efektu. Średni stopień satysfakcji wynosi tutaj aż 9,25 punktów w skali 10-punktowej.

W klinice opracowano własną metodę wykonywania abdominoplastyki, która znacznie zmniejszyła liczbę powikłań i poprawiła walory estetyczne operacji.

Dr med. Jerzy Kolasiński