Rozwój chirurgii estetycznej na przełomie wieku XX o XXI zainspirował nas do podjęcia wysiłku redagowanie czasopisma zawierającego materiały poświęcone tej dziedzinie.
Oficjalnie zarejestrowany kwartalnik pod numerem ISSN 1642-8293 ukazał światło dzienne w roku 2000.
Posiadł kilka działów: Wstęp, Kilka Prostych Pytań, Okiem Pacjenta, Komentarze, Ciekawe Opinie i Z Życia Kliniki.
W kwartalniku pisaliśmy między innymi o zabiegach powiększania piersi, plastyce powłok brzusznych, liposukcji ultradźwiękowej i leczeniu łysienia pourazowego.
Sporo miejsca poświęciliśmy także innym zagadnieniom związanymi z działalnością kliniki, takimi jak: przewlekła niewydolność żylna i jej leczenie, zespół cieśni nadgarstka, wady wrodzone kończyn dolnych, artroskopia diagnostyczna i lecznicza, zagadnienia wpływu promieniowania słonecznego na skórę, leczenie blizn przerostowych i bliznowców.
W czasach, gdy jeszcze niewiele mówiło się w Polsce o botoksie, myśmy już pisali o zastosowaniu toksyny botulinowej i potencjalnych powikłaniach.
Nie baliśmy się też tematów kontrowersyjnych takich jak przeszczep twarzy, czy biotechnologiczne techniki naprawy uszkodzonych struktur białkowych skóry.
Dział „Z Życia Kliniki” obfitował w ciekawe doniesienia związane z naszą aktywnością na polu międzynarodowym.
Donosiliśmy o pobycie w Nicei, Istanbule, Monachium, Vancouver, Szanghaju, Orlando, Paryżu, Londynie i Barcelonie.
O spotkaniach z tak ciekawymi osobistościami światowej medycyny jak: prof. Maria Siemionow, dr Michael Klentze, dr Gaston Mailard, prof. Jose Juri i prof. Ivo Pitanguy.
Nie zabrakło takich smaczków jak przedstawienie twórczości plastycznej dzieci przed i po operacjach korekcyjnych ilustrujących pozytywne przemiany ich stanu psychicznego.
Nasz kwartalnik był ambitnym wyzwaniem dla zespołu redakcyjnego w składzie dr med. Jerzy Kolasiński (redaktor naczelny) i dr med. Małgorzata Kolenda (zastępca redaktora naczelnego).
Był ciekawym źródłem informacji dla szerokiego grona odbiorców.
W kolejnych latach ukazało się w Polsce wiele czasopism poświęconych medycynie kosmetycznej i kosmetologii. Natomiast do dziś nie ma następcy naszej „Chirurgii Estetycznej”.








