tel. 61 81 87 550
Piękno jest w Tobie

Kurs w Liege

Klinika Kolasiński - Kurs w Liege

W dniach od 17 do 19 stycznia 2019 roku w miejscowości Liege w Belgii odbył się piąty już w historii, organizowany przez ISAPS (Międzynarodowe Towarzystwo Chirurgii Plastycznej i Estetycznej) kurs International ISAPS Fresh Cadaver Aesthetic Dissection Course on Facial Anatomy and Rhinoplasty.

W zajęciach uczestniczyło 23 lekarzy, chirurgów plastycznych i rezydentów z 14 krajów świata, a jednym z uczestników była dr Małgorzata Kolenda z Kliniki Kolasiński.

Trzy intensywne dni poświęcone były anatomii i technikom operacyjnym korekcji nosa, powiek, liftom czoła, brwi, szyi i całej twarzy.

Głównymi organizatorami kursu byli: Profesor Jean-Luc Nizet i Dr Ivar van Heijningen z Belgii, a zaproszonymi wykładowcami byli najwybitniejsi chirurdzy plastyczni z Belgii, Francji, Włoch, Niemiec oraz Grecji.

Największym zainteresowaniem cieszył się zabieg liftu twarzy prezentowany przez dr Alexa Verpaele z Gent w Belgii. Właśnie tą techniką operowani są pacjenci w Klinice Kolasiński od wielu lat.

Ciekawe również były wykłady dotyczące korekcji powiek górnych i dolnych obecnego Prezydenta ISAPS, dr Dirka Richtera z Niemiec.

Uczestnicy pod okiem kilkunastu doświadczonych wykładowców z Europy mogli doszkalać swoje umiejętności i weryfikować swoją wiedzę. Wszyscy wykładowcy chętnie dzielili się swoim doświadczeniem.