Tel. +48 61 81 87 550 Tel. kom. +48 783 004 005

Prestiżowa nagroda dla dr n. med. Jerzego Kolasińskiego

MACS Lift

Face Lift

W przypadku starzejącej się twarzy następuje wiotczenie systemu powięziowego, powodującego stopniowe opadanie policzków, połączone ze zmianą obrysu twarzy i pogłębianiem się zmarszczek, szczególnie fałdów nosowo-wargowych. W takich przypadkach wykonuje się operację podciągnięcia tkanek miękkich twarzy, poprawiającą wygląd i usuwającą ewidentne oznaki starzenia się, którymi są zmarszczki oraz zwiotczenie skóry na twarzy i szyi.

Face lift

Minimal Access Cranial Suspension Lift (MACS Lift)

MACS Lift jest najnowszą techniką podnoszenia skóry twarzy. Zasadą operacji jest nacięcie oraz odpreparowanie skóry.

Macs LiftUkład powięziowo -mięśniowy twarzy unoszony jest przy pomocy dwóch, trzech szwów, a nadmiar skóry usuwany. Operacja przeprowadzana jest w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Okres rekonwalescencji jest krótki, zwykle jednotygodniowy.

Blizny przebiegają w obrębie skóry owłosionej oraz na niewielkim odcinku przed uchem. Po okresie kilku tygodni stają się prawie niedostrzegalne. Po operacji pozostaje się jedną lub dwie doby w Klinice. Po zabiegu zakładany jest opatrunek wokół głowy, który utrzymywany jest przez 1 – 2 dni. Obrzęki utrzymują się około 4 – 5 dni, zasinienia w okolicach kątów żuchwy 6 – 7 dni. Szwy po operacji usuwa się po 6 i 8 dniach.

Przypisane kategorie: , ,