tel. 61 81 87 550
Piękno jest w Tobie

Madryt jesienią

W dniach od 29 września do 2 października miasto Madryt tonęło w promieniach słońca, podczas gdy w Poznaniu było mokro i zimno. Ale to nie piękna pogoda ściągnęła dr Małgorzatę Kolendę i pielęgniarkę sali operacyjnej Panią Hanię Rodykow do tego ciekawego miasta.

Zaraz po przylocie obie Panie udały się do kliniki chirurgicznej Medicor mieszczącej się w północnej jego części by obserwować pracę dr Jose Lorenzo zajmującego się już od 7 lat przeszczepem włosów metodą FUE. To doświadczenie pozwoliło wzbogacić technikę tego typu zabiegów wykonywanych w Klinice Kolasiński.

W kolejnych dwóch dniach natomiast dr Kolenda uczestniczyła w intensywnym kursie poświęconym chirurgii piersi pt.: Zaawansowany kurs chirurgii piersi z zastosowaniem protez anatomicznych” zorganizowanym przez firmę Mentor w gmachu Hospital Quiron. Wśród wykładowców znalazło się kilka sław światowej chirurgii piersi jak: dr Jose Luis Martin del Yerro z Hiszpanii, dr Thomas Biggs ze Stanów Zjednoczonych oraz dr Luis Fernando Perin z Brazylii. Tematyka wykładów poświęcona była prawidłowemu doborowi protez anatomicznych w szczególnych przypadkach kobiet z niedorozwojowymi wadami piersi jak piersi tubularne, z piersiami opadającymi oraz deformacjami ściany klatki piersiowej. Część teoretyczna spotkania uzupełniona została przekazem pokazowych operacji toczących się równolegle na salach operacyjnych. Z nową wiedzą i nowymi doświadczeniami oraz wrażeniami ze stolicy Hiszpanii obie Panie powróciły do zimnego kraju.

Uczestnicy kursu chirurgii piersi w Madrycie, pierwsza z lewej dr Małgorzata Kolenda

Uczestnicy kursu chirurgii piersi w Madrycie, pierwsza z lewej dr Małgorzata Kolenda