tel. 61 81 87 550
Piękno jest w Tobie

Łączenie mikro nakłuwania z terapią światłem

W ostatnich latach możemy zaobserwować gwałtownie rosnącą popularność zabiegów związanych z odmładzaniem i pogrubianiem skóry, likwidacją zmarszczek czy poprawianiem kolorytu cery. Pacjenci oczekują zabiegów z natychmiastowymi, widocznymi efektami. W naszej klinice można poddać się zarówno zabiegom z użyciem laseru Bio-Light, jak i fototerapii diodami LED – triWings®. Niestety, pomimo licznych dowodów przemawiających na korzyść terapii światłem, jest ona “czarną owcą” medycyny. NASA Space Medicine udowodniło, że promieniowanie bliskie podczerwieni rewelacyjnie wpływa na gojenie się ran, również ze stanami zapalnymi bakteryjnymi lub wirusowymi. Działa też przeciwbólowo. Terapia światłem jest dobrze tolerowana przez wszystkich pacjentów, bez względu na typ skóry; może być stosowana w każdym wieku – również u dzieci. Charakteryzuje się tym, że jest nieinwazyjna i absolutnie bezbolesna. Światła nie da się przedawkować – natomiast zbyt częste poddawanie się zabiegowi nie jest uzasadnione i nie przynosi lepszych efektów.

Wykonujemy również mikronakłuwanie – jest to forma klasycznej mezoterapii (tzn. mezoterapii igłowej). Efekty zabiegu są dobre, a połączenie mezoterapii z promieniowaniem podczerwonym, poprawia skuteczność terapii, przyspiesza gojenie, odnawia i pogrubia skórę twarzy, szyi i dekoltu.

Zalecamy również zwrócenie uwagi na światło, działaniu którego się poddajemy. Reklamowane “zimne lasery” – “cold laser” lub “soft lasery” najczęściej nie mają wiele wspólnego z prawdziwym światłem lasera.

Led

Agnieszka Remlein

NA PODSTAWIE: R. Glen Calderhead: Combining microneedle fractional radiofrequency and LED photoactivation. PRIME DERMATOLOGY, Nov/Dec 2014: 33 – 39.