Tel. +48 61 81 87 550 Tel. kom. +48 783 004 005

Prestiżowa nagroda dla dr n. med. Jerzego Kolasińskiego

Karboksyterapia

Karboksyterapia (ang. carbondioxidetherapy) czyli leczenie za pomocą kontrolowanego podawania wysokiej czystości dwutlenku węgla (CO₂) ma swoje początki w latach 30 XX wieku. Ze względu na wysoką skuteczność, bezpieczeństwo oraz zadowolenie pacjentów jest obecnie szeroko stosowana w gabinetach medycyny estetycznej na całym świecie. Jej cel to poprawa jakości oraz elastyczności skóry, redukcja lokalnych depozytów tkanki tłuszczowej i wspomaganie kosmetycznych efektów po zabiegu liposukcji („odsysania tłuszczu”).

Miejscowa akumulacja CO₂ stymuluje do procesu powstawania nowych naczyń (neowaskularyzacji) oraz zwiększa dotlenienieskóry poprawiając jej jakość i napięcie. Powoduje także zwiększenie syntezy nowych włókien kolagenowych poprzez uruchomienie procesu gojenia tkanek dzięki czemu uzyskujemy redukcję zmarszczek, regenerację skóry i odmłodzenie wyglądu. Podskórna iniekcja dwutlenku węgla uszkadza mechanicznie komórki tkanki tłuszczowej wywołując proces lipolizy (rozpadu tkanki tłuszczowej).


Zastosowanie karboksyterapii

  • Zahamowanie i odwrócenie procesu wypadania włosów,
  • Redukcja cellulitu,
  • Leczenie cieni, obrzęków pod oczami,
  • Ujędrnienie, poprawa sprężystości skóry oraz redukcja zmarszczek i rozstępów,
  • Konturowanie ciała;

Przebieg zabiegu:

Metoda polega na śródskórnym lub podskórnym podaniu wysokiej czystości CO₂ poprzez mikronakłucia. Ilość aplikowanego dwutlenku węgla jest ściśle kontrolowana przez urządzenie CDT EvolutionLight – jedyne urządzenie przeznaczone do karboksyterapii zaakceptowane przez Misnisterstwo Zdrowia oraz posiadające certyfikat Komisji Europejskiej.

Głębsza iniekcja gazu (do tkanki podskórnej) jest wykorzystywana do redukcji miejscowych skupisk tkanki tłuszczowej oraz cellulitu (ryc. 1), natomiast bardziej powierzchniowe podanie dwutlenku węgla stosuje się w ujędrnianiu skóry twarzy i szyi, odmładzaniu skóry rąk, łysieniu, redukcji rozstępów oraz cieni pod oczami (ryc. 2).

karboksyterapia

Zalety zabiegu karboksyterpii

  • Wysoka skuteczność,
  • Bezpieczeństwo,
  • Krótki czas rekonwalescencji;

Efekty karboksyterpii

Leczenie za pomocą karboksyterapii przebiega indywidualnie w zależności od rodzaju problemu i jego zaawansowania. Oczekiwane rezultaty uzyskuje się po wykonaniu serii zabiegów, która składa się  w zależności od wskazania od 5 do 15 spotkań. Przed rozpoczęciem terapii, w trakcie oraz po jej zakończeniu jest wykonywana dokumentacja fotograficzna w celu optymalizacji oraz monitorowania postępów leczenia.

karboksyterapia

Fot. 1 Redukcja miejscowo zlokalizowanej tkanki tłuszczowej tzw. bryczesów – zdjęcie przed i po wykonaniu serii zabiegów karboksyterapii(źródło: BD Aestetic).  

karboksyterapia

Fot. 2 Redukcja tkanki tłuszczowej zlokalizowanej w okolicy podbródka zdjęcie przed i po wykonaniu serii zabiegów karboksyterapii(źródło: BD Aestetic).

Przeciwskazania do zabiegu

Przeciwskazaniami do wykonania zabiegu są: ciężka niewydolność płuc, serca oraz nerek, zaburzenia krzepnięcia krwi, ciąża i karmienie piersią oraz infekcja skóry w obrębie obszaru zabiegowego.