tel. 61 81 87 550
Piękno jest w Tobie

III Międzynarodowy Kurs Onkoplastyczny w Gdańsku

W dniach 26 i 27 czerwca 2009 w siedzibie Szpitala Swissmed w Gdańsku odbyło się już po raz trzeci spotkanie wielu wybitnych chirurgów zajmujących się onkoplastyką. Głównym organizatorem był prof. hab. n. med. Janusz Jaśkiewicz, a sponsorem spotkania była firma Artimed. Tym razem kurs poświęcony był trzem zagadnieniom. Wiodącym tematem było zastosowanie fal radiowych w chirurgii plastycznej, estetycznej i onkologicznej. Dr Constantin Stan z Rumunii przedstawił wszystkim zebranym możliwości wykorzystania technik radiofalowych w zabiegu korekcji powiek górnych i liftu twarzy.

Drugim, bardzo ciekawym zagadnieniem były doświadczenia dr Igora Nieczajewa w przeszczepianiu tkanki tłuszczowej. Nowością w tej tematyce jest jednoczesne przeszczepianie komórek tłuszczowych oraz komórek macierzystych. Procedura ta jest dopiero w sferze doświadczeń, trudno jest więc na tym etapie ocenić skuteczność i korzyści w lipomodelingu twarzy i ciała.

Ostatnim trzecim już tematem spotkania była chirurgia piersi onkologicznej. Uczestnicy kursu mogli obejrzeć przekaz z dwóch zabiegów operacyjnych z tego zakresu chirurgii. Spotkanie było niezwykle ciekawe zarówno pod względem naukowym jak i towarzyskim. Do Gdańska zjechało bowiem wielu chirurgów plastycznych z całej Polski. Klinikę reprezentowała dr Małgorzata Kolenda. Przemiłym akcentem był uroczysty bankiet w jednym z sopockich klubów blisko molo. Nadmorska bryza i ciepły wieczór skusił kilka osób do wieczornego spaceru brzegiem morza.