Hangar Party z okazji 40-lecia Kliniki Kolasiński | Klinika Kolasiński
Tel. +48 61 81 87 550 Tel. kom. +48 783 004 005

Prestiżowa nagroda dla dr n. med. Jerzego Kolasińskiego

Hangar Party z okazji 40-lecia Kliniki Kolasiński

W niedzielę 26 maja na lotnisku w Kąkolewie odbył się Hangar Party, uroczystość z okazji 40-lecia Kliniki. Było z nami łącznie 400 osób a wydarzeniu towarzyszyły liczne wykłady i atrakcje.

Część z nich wygłaszała prelekcje w trakcie imprezy, m.in. Sebastian Kawa (18-krotny Szybowcowy Mistrz Świata) mówił o wyczynowym lataniu szybowcem, a Prof. Fabio Santanelli di Pompeo (Prezydent European Association of Plastic Surgeons) o różnicach między chirurgią rekonstrukcyjną a estetyczną.

Pozostałymi gośćmi specjalnymi byli:

 • Prof. Teofil Jesionowski – Rektor Politechniki Poznańskiej
 • Radosław Górzeński – Prezes Aeroklubu Poznańskiego
 • Serafina Ogończyk-Mąkowska – Prezydent Komisji Śmigłowcowej FAI
 • Dr Leszek Sikorski – były Minister Zdrowia
 • Jacek Dankowski – Przewodniczący Komisji Szybowcowej Aeroklubu Polskiego i wieloletni Trener Kadry Narodowej
 • Marian Szkudlarek – Burmistrz Swarzędza
 • Piotr Hojan – Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego
 • Agata Szweda – Sołtys gminy Kąkolewo
 • Dyrektor Cezary Mazurek i vice dyrektorzy Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe Krzysztof Kurowski i Robert Pękala
 • Piotr Haberland – Dyrektor Aeroklubu Poznańskiego

Podczas wydarzenia spełnialiśmy również marzenia wielu osób dając im możliwość lotu szybowcem lub helikopterem. Nie wyobrażacie sobie jak długa była kolejka! Jesteśmy pełni podziwu dla odważnych śmiałków! Goście mogli podziwiać ziemię z lotu ptaka dzięki lotnikom:

Helikoptery:

 • Stanislaw Dach
 • Maciej Walkowiak

Szybowce:

 • Jędrzej Misiorny
 • Mateusz Graja
 • Mikołaj Lewandowski
 • Mirosław Wrześniewski (Fox Akrobacja)

Kierownik lotów: Maciej Nowak

Holownik: Patryk Bankowski

Jedną z większych atrakcji Hangar Party były występy zespołu akrobacyjnego „Żelazny”. Poprzedziła je prelekcja zatytułowana: „Żelazny – współdziałanie w grupie”. Grupa powstała w 2000 roku z inicjatywy Lecha Marchelewskiego, ówczesnego dyrektora Aeroklubu Ziemi Lubuskiej. W roku 2008 grupa przeniosła się do Poznania i dziś ma swoja siedzibę na lotnisku Aeroklubu Poznańskiego w Kąkolewie. Od stycznia 2020 roku Grupa dołączyła do Orlen Team. Liderem jest Wojciech Krupa, a członkami: Piotr Haberland, Wojtek Grzechowiak, Rafał Pinkowski, Dominik Łuczak i Krzysztof Szopiński. Podczas Hangar Party znaleźli się „śmiałkowie” którzy wsiedli do samolotów tych wspaniałych pilotów i uczestniczyli w ich podniebnych akrobacjach. Reszta uczestników mogła z ziemi podziwiać akrobacje zespołowe. Jak zwykle pokaz zakończyła figura wielkiego serca przebitego strzałą. Tym razem to serce było dedykowane członkom innego zespołu świętującego swoje 40-lecie – pracownikom i współpracownikom Kliniki Kolasiński.

Hangar Party trwało aż do zachodu słońca. Kończył go koncert zespołu Skaldowie. Mimo odejścia w ostatnich dniach lidera grupy, Jacka Zielińskiego zespół podjął decyzję by dla nas zagrać. Z łezką w oku można było posłuchać: „Dopóki jesteś”, „Z Całego Serca Życzę Ci” czy „W Żółtych Płomieniach Liści”. Do tańca zagrzewały znane rytmy utworów: „Ktoś Mnie Pokochał”, „Prześliczna Wiolonczelistka”, czy „Z Kopyta Kulig Rwie”. Obecność na scenie twórcy Skaldów Andrzeja Zielińskiego oraz syna i córki Jacka Zielińskiego powodowały, że można było doznać satysfakcji z obcowania z autentycznymi utworami w autentycznym wykonaniu. Tymczasem na zewnątrz hangaru na uczestników spotkania czekała inna atrakcja. Za sprawą pilotów Krzysztofa Staneckiego i Zbyszka Mellera, oraz ich pomocników Piotra Maciejewskiego i Agaty Staneckiej można było wznieść się w powietrze w koszu majestatycznego balonu. Sekcja balonowa Aeroklubu Poznańskiego ma ogromne zasługi w tym sporcie. Choćby wspomnieć sukces Stefana Makne – zwycięzcy Pucharu Gordona Bennetta w 1983 r. Goście unoszący się pod majestatyczną powłoką balonu mogli w ślad za Skaldami zaśpiewać: „Cali jesteśmy w skowronkach…”

Należy dodać, że w Hangar Party uczestniczyli Współpracownicy Kliniki Kolasiński ze swoimi rodzinami. Każdy mógł znaleźć dla siebie coś ciekawego. Spójrzmy ich oczami na to co działo się na lotnisku w Kąkolewie w dniu 26 maja 2024.