Koronawirus – problem z którym musimy się zmierzyć | Klinika Kolasiński
Tel. +48 61 81 87 550 Tel. kom. +48 783 004 005

Prestiżowa nagroda dla dr n. med. Jerzego Kolasińskiego

Koronawirus – problem z którym musimy się zmierzyć

Aktualne zalecenia związane z pandemią COVID-19

1. Zabiegi z znieczuleniu miejscowym mogą być wykonywane w terminie 2 tygodni od drugiej dawki szczepienia.
2. Zabiegi w znieczuleniu ogólnym mogą być wykonywane w terminie 4 tygodni od drugiej dawki szczepienia, pod warunkiem oznaczenia aktualnego poziomu D-dimerów we krwi.
3. Nie wskazane jest przeprowadzenie operacji pomiędzy I a II dawką szczepienia.
4. Zabiegi operacyjne w znieczuleniu ogólnym po przechorowaniu COVID – 19 mogą być przeprowadzone najwcześniej 2 m-ce po zakończeniu leczenia.
5. Konieczne są aktualne badania:

 • Morfologia
 • CRP
 • D-dimery
 • RTG płuc

6. Szczepienie przeciw COVID – 19 można wykonać 2 tygodnie po zabiegu w znieczuleniu miejscowym i 4 tygodnie po zabiegu w znieczuleniu ogólnym.

Klinika Kolasiński wobec pandemii koronawirusa

Pandemia koronawirusa (COVID-19) stanowi dziś kluczowy problem dla personelu medycznego, polityków, decydentów, ekonomistów i zwykłych ludzi. Wśród wszystkich tych grup są Pacjenci, którzy zdecydowali się na leczenie w naszej Klinice. To z myślą o Nich postanowiliśmy zmodyfikować nasze działanie, tak by optymalnie dostosować się do obecnych przepisów, procedur, aktualnego trybu życia i ogólnie pojętego bezpieczeństwa.

Jednocześnie chcemy spełnić oczekiwania naszych Pacjentów, dla których leczenie u nas jest często długo oczekiwanym wydarzeniem w Ich życiu.

Postanowiliśmy:

 • Utrzymać działalność Kliniki w zmodyfikowanym trybie
 • Wykonywać planowe zabiegi w szczególnym reżimie sanitarnym
 • Przed każdą konsultacją, kontrolą oraz przed przyjęciem do Kliniki każdy Pacjent ma mierzoną temperaturę i wypełnia formularz epidemiologiczny dotyczący COVID-19
 • Zarówno personel Kliniki jak i Pacjenci używają na terenie Kliniki maseczek ochronnych
 • W Klinice są prowadzone zarówno konsultacje osobiste jak i konsultacje w trybie on-line. Zasady tych konsultacji są podane pod linkiem e-konsultacje
 • Stale monitorujemy aktualną sytuację w kraju i będziemy do niej dostosowywać nasze działania. Zachęcamy do kontaktu z Kliniką zarówno pod numerem tel. 61 8187550 jak i mailowo: info@klinikakolasinski.pl.
 • Postaramy się by żadne Państwa pytanie nie pozostało bez odpowiedzi
 • Od kiedy pojawiły się doniesienia dotyczące koronawirusa SARS-Cov-2 na bieżąco monitorujemy wydarzenia. Oczywiście wiemy, że sytuacja w całej Europie jest dynamiczna, dlatego trzymamy rękę na pulsie
 • Funkcjonowanie Kliniki Kolasiński uwzględnia wszystkie zalecenia Głównego Inspektoratu Sanitarnego https://gis.gov.pl/ co pozwala na bezpieczne konsultowanie i operowanie naszych Pacjentów.

Dowiedz sie jak skorzystac z e-konsultacji

Dodatkowe zalecenia

Naszym Pacjentom zalecamy częste mycie i dezynfekcję rąk używając płynów/żeli na bazie alkoholu (min. 60%). W naszej Klinice jesteśmy wystarczająco zaopatrzeni w płyny dezynfekujące i jednorazowe maseczki.
Przed każdą operacją stan zdrowia Pacjentów jest oceniany przez lekarza. Standardowo mierzymy naszym Pacjentom temperaturę.

Jeśli masz gorączkę lub objawy ze strony układu oddechowego skonsultuj się z infolinią NFZ (tel. 800 190 590) by uzyskać informacje o dalszym postępowaniu. Objawy mogą mieć wiele przyczyn, np. wirusowych, innych niż koronawirus (wirusy grypy, adenowirusy, rynowirusy, koronawirusy, wirusy paragrypy) czy bakteryjnych (pałeczka Haemophilus influenzaea, pałeczka krztuśca, chlamydia, mykoplazama).

Zachęcamy do zapoznania się z rzetelną informacją na temat koronawirusa SARS-Cov-2w na stronie Polskiej Akademii Nauk: Koronawirus SARS-CoV-2 i choroba COVID-19. Co musisz wiedzieć?

Koronawirus- ważne informacje