tel. 61 81 87 550
Piękno jest w Tobie

Koronawirus – problem z którym musimy się zmierzyć

Od kiedy pojawiły się doniesienia dotyczące koronawirusa SARS-Cov-2 na bieżąco monitorujemy wydarzenia. Oczywiście wiemy, że sytuacja w całej Europie jest dynamiczna, dlatego trzymamy rękę na pulsie. Funkcjonowanie Kliniki Kolasiński uwzględnia wszystkie zalecenia Głównego Inspektoratu Sanitarnego https://gis.gov.pl/ co pozwala na bezpieczne konsultowanie i operowanie naszych Pacjentów.

Naszym Pacjentom zalecamy częste mycie i dezynfekcję rąk używając płynów/żeli na bazie alkoholu (min. 60%). W naszej Klinice jesteśmy wystarczająco zaopatrzeni w płyny dezynfekujące i jednorazowe maseczki.
Przed każdą operacją stan zdrowia Pacjentów jest oceniany przez lekarza. Standardowo mierzymy naszym Pacjentom temperaturę.

Jeśli masz gorączkę lub objawy ze strony układu oddechowego skonsultuj się z infolinią NFZ (tel. 800 190 590) by uzyskać informacje o dalszym postępowaniu. Objawy mogą mieć wiele przyczyn, np. wirusowych, innych niż koronawirus (wirusy grypy, adenowirusy, rynowirusy, koronawirusy, wirusy paragrypy) czy bakteryjnych (pałeczka Haemophilus influenzaea, pałeczka krztuśca, chlamydia, mykoplazama).

Zachęcamy do zapoznania się z rzetelną informacją na temat koronawirusa SARS-Cov-2w na stronie Polskiej Akademii Nauk: Koronawirus SARS-CoV-2 i choroba COVID-19. Co musisz wiedzieć?

Koronawirus- ważne informacje