Przeszczep włosów – kontynuacja leczenia chirurgicznego | Klinika Kolasiński
Tel. +48 61 81 87 550 Tel. kom. +48 783 004 005

Prestiżowa nagroda dla dr n. med. Jerzego Kolasińskiego

Przeszczep włosów – kontynuacja leczenia chirurgicznego

Prawidłowo wykonany przeszczep włosów pozwala cieszyć się pierwszym odrostem po trzech miesiącach. Początkowo włosy są cienkie i krótkie. Wszak rosną z „prędkością” 1 cm na miesiąc. Trzeba więc poczekać kolejnych kilka miesięcy, by stały się dłuższe i mogły pokryć łysy obszar głowy.

Ponieważ jednak włosy są jednym z podstawowych elementów decydujących o estetycznym wyglądzie twarzy, dlatego nie należy pozostawiać ich samym sobie. To, co za sprawą działania chirurgicznego pojawiło się na głowie, wymaga następnie fachowej opieki dobrego fryzjera. To on nada włosom odpowiednią długość, zaproponuje uczesanie, a wielokrotnie także barwę, Włosy po przeszczepie są nieco grubsze, bywa, że w ciągu pierwszych dwóch trzech lat mają tendencję do falowania, ich gęstość jest nieco mniejsza niż naturalnie rosnących włosów. Znajomość tych faktów pomaga w doborze właściwego uczesania. Fryzura wygląda lepiej i pełniej, gdy włosy na szczycie głowy są nieco dłuższe. Skrócenie włosów z boku i z tyłu dodatkowo podkreśla ich obfitość w części szczytowej.

Ułożenie włosów na bok lub pod górę jest korzystniejsze od czesania ich do przodu w postaci grzywki. Współcześnie wykonywany przeszczep z zastosowaniem pojedynczych włosów pozwala na utworzenie bardzo naturalnej linii czołowej, którą śmiało można eksponować.

Pacjentka lat 40 z rozległum łysieniem pourazowym okolicy czołowej i ciemieniowej. Ta sama pacjentka po 2 zabiegach przeszczepu włosów - włosy obficie rozną.

Pacjentka lat 40 z rozległym łysieniem pourazowym okolicy czołowej i ciemieniowej. Ta sama pacjentka po 2 zabiegach przeszczepu włosów – włosy obficie rosną.

Obficiej prezentują się włosy jasne – blond lub siwe. Powodem tego jest mniejszy kontrast pomiędzy ich kolorem i kolorem skóry. Warto więc, ciesząc się wzrostem nowych włosów, podzielić się tą radością z dobrym fryzjerem. Jego zmysł artystyczny pozwoli na zwielokrotnienie ostatecznego efektu.

Jak wiele może zmienić wizyta u dobrego fryzjera.

Jak wiele może zmienić wizyta u dobrego fryzjera.

Paweł – fryzjer

Przypisane kategorie: ,