Tel. +48 61 81 87 550 Tel. kom. +48 783 004 005

Prestiżowa nagroda dla dr n. med. Jerzego Kolasińskiego

Kiedy wykonuje się zabieg podnoszenia piersi?

Najczęściej piersi podnosi się, gdy są one opadające, a odległość pomiędzy brodawką i wcięciem mostka przekracza 22 cm. W przypadku piersi nieznacznie opadających można je jeszcze skorygować, stosując protezy piersiowe. Jednak gdy opadanie jest znaczne, wówczas jedynym sposobem na ich skorygowanie jest operacja podniesienia piersi.

Opreracja podnoszenia piersi pozwala odzyskać naturalny kształt piersi, natomiast wiąże się z pozostawieniem blizn dookoła otoczki, a także w dolnej części piersi. Istnieje szereg technik wykonywania tego zabiegu. Żadna z nich nie jest idealna. Pacjentka decydująca się na operację musi zdawać sobie sprawę z konieczności pozostawienia blizn. Z reguły – im starsza pacjentka, tym blizny są mniej widoczne. Operację podniesienia piersi wykonuje się w znieczuleniu ogólnym (narkozie).

Po zabiegu podniesienia piersi pacjentka pozostaje w klinice przez co najmniej dwie doby. Opatrunek modelujący piersi pozostaje najczęściej przez dwa tygodnie. Ostateczny kształt piersi osiągają po upływie dwóch, trzech miesięcy. Stają się wtedy jędrne i młodzieńcze, co pozwala nawet na chodzenie bez stanika.