Tel. +48 61 81 87 550 Tel. kom. +48 783 004 005

Prestiżowa nagroda dla dr n. med. Jerzego Kolasińskiego

Webinar – Profilaktyczna Mastektomia

Webinar - Profilaktyczna Mastektomia
Serdecznie zapraszamy na bezpłatny webinar, dedykowany chirurgom plastykom i chirurgom onkologicznym, który odbędzie się 5 marca 2021 r. pt.: Profilaktyczna mastektomia.

Kliknij tutaj aby zarejestrować się na webinar.

Data

Piątek, 5 marca 2021 o godzinie 19.00 – 21.00

Warunki uczestnictwa

Posiadanie dyplomu lekarza oraz wypełnienie formularza rejestracyjnego

Cele naukowe webinaru

  • Przekazanie aktualnej wiedzy na temat wskazań do profilaktycznej mastektomii
  • Aspekty prawne regulujące zabieg profilaktycznej mastektomii
  • Opieka psychologa na wszystkich etapach leczenia
  • Technika wykonania profilaktycznej mastektomii przy różnych rodzajach kobiecych piersi

W programie znajdują się następujące wykłady:

  • Mec. Wojciech Kolasiński – „Aspekty prawne regulujące zabieg profilaktycznej mastektomii w Polsce”
  • Mgr Dominika Kolasińska – „Psychologiczne aspekty profilaktycznej mastektomii”
  • Dr n. med. Paweł Pyka – „Profilaktyczna mastektomia – wskazania, technika”
  • Prof. Fabio Santanelli di Pompeo – „Breast reconstruction after prophylactic mastectomy experience”
  • Dr n. med. Małgorzata Kolenda – „Charakterystyka różnych rodzajów macierzy komórkowej (ADM) stosowanych w rekonstrukcji piersi”
  • Dr n. med. Jerzy Kolasiński – „Profilaktyczna mastektomia połączona z mastopeksją ”

Wykładowcy

Dr n. med. Paweł Pyka

Dr n. med. Paweł Pyka

Absolwent Akademii Medycznej w Łodzi. Praca doktorska obroniona na Uniwersytecie Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Specjalista Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej.
Ordynator Oddziału Chirurgii Onkologicznej Szpitala im. A. Sokołowskiego w Wałbrzychu. Członek PTChO i ESSO. Organizator corocznych warsztatów „Onkoplastyczne Leczenie Raka Piersi”. Jego główne zainteresowania zawodowe to: operacyjne leczenie raka gruczołu piersiowego, operacje rekonstrukcyjne piersi. Prywatnie miłośnik marki Harley Davidson

Dr n. med. Jerzy Kolasiński

Dr n. med. Jerzy Kolasiński

Absolwent Akademii Medycznej w Poznaniu. Jest specjalistą chirurgii plastycznej i chirurgii ogólnej. Członek Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej, American Academy of Cosmetic Surgery, oraz International Society of Aesthetic Plastic Surgery. Założyciel, właściciel i dyrektor Kliniki Kolasiński – Hair Clinic Poznań. W latach 2005-2011 był członkiem Zarządu International Society of Hair Restoration Surgery. Od 2017 roku jest członkiem Zarządu Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej. W ciągu 34 lat swojej praktyki wykonał tysiące operacji z zakresu chirurgii estetycznej i rekonstrukcyjnej . Jest także autorem ponad 200 artykułów i wystąpień poświęconych chirurgii odtwórczej włosów i chirurgii estetycznej. Prowadził kursy w American Academy of Cosmetic Surgery, International Society of Hair Restoration Surgery oraz International Society of Aesthetic Plastic Surgery. We wrześniu 2020 roku otrzymał prestiżową nagrodę „The Best Case Report – Gold PAPER” przyznawaną przez największy journal chirurgii plastycznej na świecie Plastic and Reconstructive Surgery Global Open. Nagroda została przyznana za jego publikację pt.:” Total Breast Reconstruction with Fat Grafting Combined with Internal Tissue Expansion” , a praca dotyczyła nowatorskiego sposobu rekonstrukcji piersi przy użyciu własnej tkanki tłuszczowej, która pozwoliła na uzyskanie pełnowartościowej piersi. Jego pasją jest szybownictwo, które aktywnie uprawia od 1972 roku.

Prof. Fabio Santanelli di Pompeo MD, PhD

Prof. Fabio Santanelli di Pompeo

Prof. Fabio Santanelli di Pompeo jest kierownikiem Chirurgii Plastycznej na Uniwersytecie Sapienza w Rzymie i od 2003 roku ordynatorem oddziału chirurgii plastycznej w uniwersyteckim szpitalu Sant’Andrea. Rozpoczął praktykę medyczną w 1984 na Uniwersytecie w Neapolu (Włochy) i kontynuował ją w latach 1987-1990 na Uniwersytecie w Göteborgu (Szwecja), gdzie ukończył fellowship z „rozszczepu wargi i podniebienia”, „chirurgii twarzoczaszkowej”, „chirurgii piersi” i „mikrochirurgii rekonstrukcyjnej”. Od 1990 zasiadał zarówno we włoskiej, jak i szwedzkiej komisji chirurgii plastycznej. Jego głównym zainteresowaniem zawsze była mikrochirurgia rekonstrukcyjna, ze szczególnym uwzględnieniem rekonstrukcji piersi z zastosowaniem płatów DIEP i płatów LD. Intensywna aktywność w tej dziedzinie zaowocowała otworzeniem i prowadzeniem od 2007 roku „Master Course on Breast Reconstruction” na Uniwersytecie Sapienza w Rzymie oraz od 2009 roku fellowship „Kliniczna i eksperymentalna mikrochirurgia rekonstrukcyjna” na Wydziale Nauk Biologicznych Tecnopolo w Rzymie. W ostatnich latach skupiał się na badaniach nad anaplastycznym chłoniakiem wielokomórkowym związanym z implantami piersi (BIA-ALCL) oraz transplantacją twarzy we współpracy z włoskim Ministerstwem Zdrowia. Zaangażowanie i wkład w badania naukowe w dziedzinie chirurgii plastycznej przyniosły mu uznanie w kraju i za granicą. Co zaowocowało powołaniem go na Sekretarza Generalnego Europejskiego Stowarzyszenia Chirurgów Plastycznych (EURAPS), które to stanowisko piastuje nieprzerwanie od 2014 roku. Niedawno otrzymał pozycję honorowego profesora w dziedzinie chirurgii plastycznej na Uniwersytecie w Nowym Sadzie w Serbii i został honorowym członkiem Serbskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej Rekonstrukcyjnej i Estetycznej. Jego wysiłek naukowy zaowocował 145 oryginalnymi artykułami i 34 rozdziałami w książkach.

Mec. Wojciech Kolasiński

Mec. Wojciech Kolasiński

Radca prawny od 2010 r., specjalizuje się w zakresie prawa handlowego oraz prawa pracy. W ramach prowadzonej kancelarii posiada praktykę w bieżącej obsłudze prawnej podmiotów wykonujących działalność leczniczą, w tym lekarzy.

Mgr Dominika Kolasińska

Mgr Dominika Kolasińaka

Psycholog, certyfikowany psychoterapeuta z ponad 11 letnim doświadczeniem prowadzenia procesów psychoterapeutycznych, interwencji kryzysowej, diagnozy i pracy grupowej. Wykładowca, trener oraz kierownik merytoryczna studiów podyplomowych Psychologia Społeczna w Praktyce oraz Psychologia Uzależnień na Uniwersytecie SWPS w Poznaniu. Współpracuje z Kliniką Kolasiński wspierając pacjentów w procesie podejmowania decyzji o zabiegu oraz w okresie okołooperacyjnym.

Dr n. med. Małgorzata Kolenda

Dr n. med. Małgorzata Kolenda

Specjalista chirurgii plastycznej i chirurgii ogólnej. Autorka wielu prac wygłoszonych i opublikowanych w renomowanych czasopismach polskich i zagranicznych poświęconych chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej. Współautor podręcznika Chirurgia Plastyczna wydanego przez PZWL w 2019 roku. Założyciel i obecny Prezes Polskiego Towarzystwa, członek International Society of Hair Restoration Surgery. W roku 2013 uhonorowana tytułem Fellow of ISHRS. Ponadto członek zarządu Polskiego Towarzystwa Medycyny Anti-Aging, członek Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej, International Society of Aesthetic Plastic Surgery (ISAPS) oraz International Federation for Adipose Therapeutics and Science (IFATS).

Sponsor wydarzenia

Motiva