tel. +48 61 81 87 550

Piękno jest w Tobie

Prestiżowa nagroda dla dr n. med. Jerzego Kolasińskiego

Plastyka pochwy (vaginoplastyka)

Operacja, okres pooperacyjny, znieczulenie

Zabieg przeznaczony jest dla pacjentek zgłaszających problemy związane ze zmianą wyglądu ich krocza, które z upływem czasu straciło jędrność, a skóra tej okolicy stała się mniej elastyczna. Część z tych problemów związana jest z przebytymi porodami, szczególnie, jeśli były liczne, zabiegowe lub dotyczyły dużych noworodków. Plastyka krocza może w subtelny sposób zrekonstruować i uelastycznić tę okolicę.

Zabieg polega na chirurgicznej plastyce tylnej ściany pochwy oraz krocza, co przywraca anatomiczny kształt i zmniejsza wrażenie zbyt obszernej pochwy w trakcie współżycia.

plastyka-pochwy

Stan przed (A) i bezpośrednio po (B) plastyce tylnej ściany pochwy

Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu ogólnym lub podpajęczynówkowym.

Przygotowanie do zabiegu

Przed operacją zlecane są podstawowe badania diagnostyczne: Badania krwi (Grupa krwi, Morfologia, OB, P/c antyHBS, HBSAg, P/c antyHCV, Mocznik, Elektrolity [Na, K], Glukoza w sur. krwi, INR, APTT, Białko, CRP, Albuminy, Kreatynina, D-dimer) + Badanie ogólne moczu, RTG klatki piersiowej, EKG, zaświadczenie od stomatologa o braku stanu zapalnego w obrębie jamy ustnej. W dniu, w którym ma się odbyć znieczulenie, przez 6 godzin przed zabiegiem nie wolno nic jeść ani pić.

Zalecenia po zabiegu

Pobyt w klinice po zabiegu trwa jedną dobę. Pacjentka przez kolejne 2-3 dni powinna pozostać w domu, prowadzić oszczędzający tryb życia. Zalecana jest wstrzemięźliwość seksualna przez okres 4 tygodni po zabiegu.