tel. 61 81 87 550
Piękno jest w Tobie

Plastyka pochwy (vaginoplastyka)

Operacja, okres pooperacyjny, znieczulenie

Zabieg przeznaczony jest dla pacjentek zgłaszających problemy związane ze zmianą wyglądu ich krocza, które z upływem czasu straciło jędrność, a skóra tej okolicy stała się mniej elastyczna. Część z tych problemów związana jest z przebytymi porodami, szczególnie, jeśli były liczne, zabiegowe lub dotyczyły dużych noworodków. Plastyka krocza może w subtelny sposób zrekonstruować i uelastycznić tę okolicę.

Zabieg polega na chirurgicznej plastyce tylnej ściany pochwy oraz krocza, co przywraca anatomiczny kształt i zmniejsza wrażenie zbyt obszernej pochwy w trakcie współżycia.

plastyka-pochwy

Stan przed (A) i bezpośrednio po (B) plastyce tylnej ściany pochwy

Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu ogólnym lub podpajęczynówkowym.

Przygotowanie do zabiegu

Przed operacją mogą być zlecone podstawowe badania diagnostyczne: oznaczenie grupy krwi, morfologii, parametrów krzepnięcia, zdjęcie RTG klatki piersiowej (wykonane w ciągu 6 miesięcy poprzedzających znieczulenie) oraz EKG serca u osób, które ukończyły 50 rok życia. W dniu, w którym ma się odbyć znieczulenie, przez 6 godzin przed zabiegiem nie wolno nic jeść ani pić.

Zalecenia po zabiegu

Pobyt w klinice po zabiegu trwa jedną dobę. Pacjentka przez kolejne 2-3 dni powinna pozostać w domu, prowadzić oszczędzający tryb życia. Zalecana jest wstrzemięźliwość seksualna przez okres 4 tygodni po zabiegu.