Klinika

Klinika Kolasiński – Hair Clinic Poznań jest prywatną kliniką zajmującą się chirurgią estetyczną, chirurgią naczyniową, ortopedią, dermatologią i medycyną anti-aging.

Założona przez Dr n. med. Jerzego Kolasińskiego w 1984 roku była początkowo ukierunkowana na chirurgiczne leczenie łysienia. Stąd nazwa – Hair Clinic Poznań. Stopniowo zakres przeprowadzanych tu operacji uległ znacznemu poszerzeniu i dziś wykonywane są tu wszystkie zabiegi z dziedziny chirurgii estetycznej, a także wybrane zabiegi z dziedziny ortopedii, chirurgii naczyniowej i dermatochirurgii.

Klinika Kolasiński używa  nazwy KLINIKA zgodnie z ustawą z dnia 30 sierpnia 1991r. o Zakładach Opieki Zdrowotnej (Dz. U. 1991 Nr 91 poz. 408 z późniejszymi zmianami).

Część szpitalna pozwala na kilkudniowy pobyt pacjentów w komfortowych warunkach pod troskliwą opieką personelu pielęgniarskiego.

25-lecie-kliniki-kolasinski

Drzewo genealogiczne Kolasińscy

W grudniu 2004 roku klinika przyjęła nową nazwę – Klinika Kolasiński – Hair Clinic Poznań. Zmiana ta jest odzwierciedleniem dzisiejszych kierunków działania szpitala oraz uznaniem tradycji medycznych rodziny Kolasińskich. Sięga ona 1922 roku, kiedy to Jerzy Kolasiński (dziadek właściciela kliniki) odebrał dyplom doktora medycyny z rąk Rektora Uniwersytetu Lwowskiego profesora Jana Kasprowicza. Kolejno jego synowie Bogdan i Witold ukończyli studia medyczne w Łodzi (1952) i w Szczecinie (1955). Dr Bogdan Kolasiński (ojciec właściciela kliniki) jest do dziś aktywnym lekarzem pediatrą i prowadzi rozległą praktykę prywatną w Krotoszynie. Jego żona – Maria Kolasińska jest również lekarzem pediatrą. Dr med. Piotr Kolasiński (brat właściciela kliniki) jest specjalistą ortopedą, a jego żona Barbara Kolasińska jest specjalistą pediatrą-alergologiem. Ich córka Jagoda Kolasińska-Lipińska odbierając w 2004 roku dyplom lekarza medycyny z rąk Rektora Akademii Medycznej w Poznaniu doskonale wpisała się w tę tradycję rodzinną.

banner-galeria-zdjec-kliniki