Webinar – Perspektywy rekonstrukcji piersi z użyciem tkanki tłuszczowej | Klinika Kolasiński
Tel. +48 61 81 87 550 Tel. kom. +48 783 004 005

Webinar – Perspektywy rekonstrukcji piersi z użyciem tkanki tłuszczowej


Serdecznie zapraszamy na bezpłatny webinar, który odbędzie się już 11 grudnia 2020 r. pt.: Perspektywy rekonstrukcji piersi z użyciem tkanki tłuszczowej.
Program seminarium obejmuje wykłady online oraz dyskusję moderowaną na przedstawione wcześniej tematy.

Kliknij tutaj aby zarejestrować się na webinar.

Cele naukowe seminarium:

  • Przekazanie aktualnej wiedzy na temat klonowania i biodrukowania tkanki tłuszczowej
  • Przedstawienie aktualnych osiągnięć w zakresie całkowitej rekonstrukcji piersi z użyciem własnej tkanki tłuszczowej
  • Zdefiniowanie zalet, wad i uwarunkowań rekonstrukcji piersi własną tkanką tłuszczową
  • Przedstawienie aktualnego stanu wiedzy na temat bezpieczeństwa onkologicznego przeszczepu tłuszczu w obszarze kobiecych piersi

W programie znajdują się następujące wykłady:

  • Prof. dr hab.med Michał Wszoła – „Perspektywy klonowania i biodruku tkanki tłuszczowej”
  • Dr n. med. Jerzy Kolasiński – „Całkowita rekonstrukcja piersi przeszczepem tkanki tłuszczowej połączonej z wewnętrzną ekspansją tkankową”
  • Prof. Fabio Santanelli di Pompeo MD, PhD – „Eleven years experience in breast reconstruction after nipple sparing mastectomy: clinical and esthetic evaluation”
  • Dr n. med. Paweł Pyka – „Bezpieczeństwo onkologiczne przeszczepu tłuszczu w piersi”

Dodatkowo w spotkaniu wezmą udział: Dominika Antepowicz, przedstawiciel firmy Artimed.

Informacje organizacyjne

Kiedy: piątek, 11 grudnia 2020 o godzinie 19.00 – 21.30
Organizator: Klinika Kolasiński
Warunki uczestnictwa: posiadanie dyplomu ukończenia studiów medycznych oraz wypełnienie formularza rejestracyjnego

Wykładowcy

Prof. dr hab.med Michał Wszoła

Dr hab. med. Michał Wszoła

Chirurg transplantolog. Pomysłodawca bionicznej trzustki. Brał udział w pierwszym przeszczepie wysp trzustkowych w Polsce, pierwszym przeszczepie samej trzustki oraz w pierwszej wymianie par nerek pomiędzy dawcami-biorcami rodzinnymi. Z połączenia jego dwóch pasji – transplantologii i endoskopii powstała nowa metoda leczenia cukrzycy – endoskopowe przeszczepienie wysp trzustkowych pod śluzówkę żołądka. W 2013 roku wykonał pierwszy tego typu zabieg na świecie, który obecnie stosowany jest w kilku ośrodkach w Stanach Zjednoczonych Ameryki. 14 marca 2019 roku, wraz z zespołem Fundacji Badań i Rozwoju Nauki i Konsorcjum Bionic, wydrukował pierwszy na świecie, w pełni unaczyniony prototyp bionicznej trzustki. Współtwórca portalu www.medtube.net oraz aplikacji medycznej www.medizzy.com. Dyrektor medyczny CM Medispace oraz CEO & CSO w Polbionica sp. z o.o., oddany pacjentom lekarz i naukowiec wizjoner. Laureat plebiscytu Złoty Skalpel, nominowany do nagrody Ambasadora Polskiej Nauki 2019 i 2020 oraz odznaczony Brązowym i Złotym Krzyżem Zasługi Prezydenta RP.

Dr n. med. Paweł Pyka

Dr n. med. Paweł Pyka

Absolwent Akademii Medycznej w Łodzi. Praca doktorska obroniona na Uniwersytecie Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Specjalista Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej. Ordynator Oddziału Chirurgii Onkologicznej Szpitala im. A. Sokołowskiego w Wałbrzychu. Członek PTChO i ESSO. Organizator corocznych warsztatów „Onkoplastyczne Leczenie Raka Piersi”. Jego główne zainteresowania zawodowe to: operacyjne leczenie raka gruczołu piersiowego, operacje rekonstrukcyjne piersi. Prywatnie miłośnik marki Harley Davidson.

Dr n. med. Jerzy Kolasiński

Dr n. med. Jerzy Kolasiński

Absolwent Akademii Medycznej w Poznaniu. Jest specjalistą chirurgii plastycznej i chirurgii ogólnej. Członek Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej, American Academy of Cosmetic Surgery, oraz International Society of Aesthetic Plastic Surgery. Założyciel, właściciel i dyrektor Kliniki Kolasiński – Hair Clinic Poznań. W latach 2005-2011 był członkiem Zarządu International Society of Hair Restoration Surgery. Od 2017 roku jest członkiem Zarządu Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej. W ciągu 34 lat swojej praktyki wykonał tysiące operacji z zakresu chirurgii estetycznej i rekonstrukcyjnej. Jest także autorem ponad 200 artykułów i wystąpień poświęconych chirurgii odtwórczej włosów i chirurgii estetycznej. Prowadził kursy w American Academy of Cosmetic Surgery, International Society of Hair Restoration Surgery oraz International Society of Aesthetic Plastic Surgery. We wrześniu 2020 roku otrzymał prestiżową nagrodę „The Best Case Report – Gold PAPER” przyznawaną przez największy journal chirurgii plastycznej na świecie Plastic and Reconstructive Surgery Global Open. Nagroda została przyznana za jego publikację pt.: „Total Breast Reconstruction with Fat Grafting Combined with Internal Tissue Expansion”, a praca dotyczyła nowatorskiego sposobu rekonstrukcji piersi przy użyciu własnej tkanki tłuszczowej, która pozwoliła na uzyskanie pełnowartościowej piersi. Jego pasją jest szybownictwo, które aktywnie uprawia od 1972 roku.

Prof. Fabio Santanelli di Pompeo MD, PhD

Prof. Fabio Santanelli di Pompeo

Prof. Fabio Santanelli di Pompeo jest kierownikiem Chirurgii Plastycznej na Uniwersytecie Sapienza w Rzymie i od 2003 roku ordynatorem oddziału chirurgii plastycznej w uniwersyteckim szpitalu Sant’Andrea. Rozpoczął praktykę medyczną w 1984 na Uniwersytecie w Neapolu (Włochy) i kontynuował ją w latach 1987-1990 na Uniwersytecie w Göteborgu (Szwecja), gdzie ukończył fellowship z „rozszczepu wargi i podniebienia”, „chirurgii twarzoczaszkowej”, „chirurgii piersi” i „mikrochirurgii rekonstrukcyjnej”. Od 1990 zasiadał zarówno we włoskiej, jak i szwedzkiej komisji chirurgii plastycznej. Jego głównym zainteresowaniem zawsze była mikrochirurgia rekonstrukcyjna, ze szczególnym uwzględnieniem rekonstrukcji piersi z zastosowaniem płatów DIEP i płatów LD. Intensywna aktywność w tej dziedzinie zaowocowała otworzeniem i prowadzeniem od 2007 roku „Master Course on Breast Reconstruction” na Uniwersytecie Sapienza w Rzymie oraz od 2009 roku fellowship „Kliniczna i eksperymentalna mikrochirurgia rekonstrukcyjna” na Wydziale Nauk Biologicznych Tecnopolo w Rzymie. W ostatnich latach skupiał się na badaniach nad anaplastycznym chłoniakiem wielokomórkowym związanym z implantami piersi (BIA-ALCL) oraz transplantacją twarzy we współpracy z włoskim Ministerstwem Zdrowia. Zaangażowanie i wkład w badania naukowe w dziedzinie chirurgii plastycznej przyniosły mu uznanie w kraju i za granicą. Co zaowocowało powołaniem go na Sekretarza Generalnego Europejskiego Stowarzyszenia Chirurgów Plastycznych (EURAPS), które to stanowisko piastuje nieprzerwanie od 2014 roku. Niedawno otrzymał pozycję honorowego profesora w dziedzinie chirurgii plastycznej na Uniwersytecie w Nowym Sadzie w Serbii i został honorowym członkiem Serbskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej Rekonstrukcyjnej i Estetycznej. Jego wysiłek naukowy zaowocował 145 oryginalnymi artykułami i 34 rozdziałami w książkach.