tel. 61 81 87 550
Piękno jest w Tobie

Zmiana wizerunku lekarstwem dla duszy

Łacińskie przysłowie powiada “Mens sana in corpore sano” (w zdrowym ciele zdrowy duch). Tak to syntetycznie już starożytni zdefiniowali powiązanie ciała z duchem i odwrotnie. Każdy z nas doświadcza tego na co dzień.

Wyglądając lepiej czujemy się lepiej. Nie na darmo ubieramy się odświętnie chcąc podkreślić znaczenie ważnej dla nas chwili. Czyż trzeba kogokolwiek przekonywać, że dobry, zdrowy wygląd poprawia nasz nastrój? Oczywiście wielu jest zwolenników teorii, że nie szata zdobi człowieka i że piękno ludzkiej natury pochodzi z jego wnętrza. Można się z tym zgodzić, zwłaszcza, że gdy ktoś jest piękny wewnętrznie to emanuje tym pięknem na zewnątrz. Jeśli nawet nie przez wygląd, ubiór, to przez uśmiech, gest, spojrzenie.

Ostatecznie, forma zewnętrzna pokazuje kim jest człowiek. W codziennej pracy chirurga poprawiającego ludzki wygląd staram się tak zmienić ciało pacjenta, by odzwierciedlało ono pragnienia tkwiące w duszy leczonego. Także codziennie, podczas kontroli, widzę jak ta przemiana ciała pozytywnie wpływa na stan ducha pacjentów. Jak bardzo zmienia się ich nastrój, zaangażowanie we wszystkie aspekty jego życia. To nie próżność lecz zwykła, ludzka natura czyni ich lepszymi po zmianie wizerunku.

Już za chwilę na naszej stronie pojawi się nowa, znacząca pozycja – Galeria Art, która pokaże jak wielkie znaczenie ma chirurgia estetyczna. Spojrzymy na Pacjentów Kliniki oczami wybitnego artysty fotografa Macieja Mańkowskiego. Poprzez fotografie zajrzymy do wnętrza Tych, którzy skorzystali z dobrodziejstw chirurgii estetycznej. Nasze doznania wzbogacą komentarze wybitnych znawców kształtowania formy ludzkiego ciała. Już niebawem Galeria Art Kliniki Kolasiński będzie gościć nie tylko na naszej stronie, ale wernisaż najlepszych prac uświetni przyszłoroczne obchody 30-lecia Kliniki.

Klinika Kolasiński ART