Tel. +48 61 81 87 550 Tel. kom. +48 783 004 005

Prestiżowa nagroda dla dr n. med. Jerzego Kolasińskiego

Zaawansowane techniki zastosowania implantów Motiva-Ergonomix w zabiegach korekcyjnych piersi

W dniach 1-2 kwietnia 2022 odbyły się w Klinice Kolasiński warsztaty dotyczące zaawansowanych technik zastosowanie implantów Motiva-Ergonomix w zabiegach korekcyjnych piersi.

Wszystko zaczęło się od 4 operacji w klinice wykonywanych przez dr Jerzego Kolasińskiego, dr Małgorzatę Kolendę i dr Szymona Kołacza.

Kolejno wykonano powiększenie piersi techniką Dual Plane 1, następnie dwie operacje techniką pod powięziową i na końcu podskórna mastektomia i kapsulektomia z powodu chłoniaka BIA ALCL.

Popołudnie wypełniona było wykładami dotyczącymi wyboru implantów piersiowych, szczególnie w trudnych sytuacjach klinicznych, zalet pod powięziowej techniki wszczepienia implantów piersiowych oraz tak ważnego zagadnienia jak diagnostyka i leczenia chłoniaka typu BIA ALCL. Wykładom towarzyszyła burzliwa i interdyscyplinarna dyskusja.

W drugim dniu całkowita zmiana „scenografii” bowiem uczestnicy przenieśli się na lotnisko Kąkolewo gdzie poznawali uroki awiacji w szczególnie ekstremalnej formie.

Wielu uczestników zdecydowało się bowiem na lot z pilotami akrobacyjnej grupy „Żelazny”.

Należy podziwiać ich odwagę bowiem podniebne figury akrobacyjne powodowały nawet 10-krotne przeciążenia.

Równie ekscytujące były podniebne wyczyny na szybowcach z instruktorami Aeroklubu Poznańskiego.

Doskonała pogoda i wesoła atmosfera w centrum szybowcowym Gliding Team Kliniki Kolasiński sprawiły, że warsztaty „chirurgiczno-lotnicze” można uznać za ogromnie udane.

Podziękowania należą się firmie Vitaco za doskonałą oprawę warsztatów.

Na marginesie należy dodać, że operowane Pacjentki już pierwszego dnia po operacjach czują się doskonale.