tel. 61 81 87 550
Piękno jest w Tobie

Redensity II – innowacyjny żel

W dniu 11 lipca 2013 w Klinice Kolasiński odbyło się szkolenie dotyczące zastosowania nowego preparatu kwasu hialuronowego o nazwie Redensity II firmy Teosyal, który przeznaczony jest do korekcji okolic oka. Kurs przeprowadziła Pani dr Sylwia Lipko-Godlewska, a z ramienia kliniki wzięli w nim udział: dr Jerzy Kolasiński i dr Małgorzata Kolenda.

Okolica oka jest niezwykle delikatna a z powodu specyficznej anatomii, przebiegu nerwu podoczodołowego i tętnicy kątowej, wymaga specjalnego podejścia. Z wiekiem zanik naturalnego kwasu hialurowego, zanik i przesunięcie tkanki tłuszczowej oraz działający mięsień okrężny oka powodują powstanie zagłębienia rozpoczynającego się w przyśrodkowym kąciku oka zwanego “doliną łez” i przechodzącego w tzw “fałdę powiekowo-policzkową” w kierunku bocznego kącika oka. Temu może towarzyszyć rownież zagłębienie schodzące na policzek zwane fałdą śródpoliczkową. Natomiast skóra z czasem staje się wiotka, sucha i pokryta jest licznymi drobnymi zmarszczkami.

Nowy preparat Redensity II to połączenie kwasu hialuronowego usieciowanego z nieusieciowanym co pozwala zminimalizować ryzyko powstawania obrzęków po jego podaniu. Jest elastyczny, łatwy do modelowania. Efekt po jego zastosowaniu jest natychmiastowy i utrzymuje się do roku czasu. Przeciwskazaniem do jego podania jest obecność cieni pod oczami bez ubytku objętości, duże tzw. “worki” pod oczami oraz przebarwienia skórne.

kurs-redensity