tel. 61 81 87 550
Piękno jest w Tobie

Piersi bez skalpela

MacrolaneBardzo ciekawą i co ważniejsze nieoperacyjną metodą zmiany kształtu i objętości kobiecych piersi jest podawanie pod gruczoł piersiowy preparatu kwasu hialuronowego o nazwie Macrolane. Badania na nim trwały już długie lata. Początki notuje się w 2002 roku w Szwecji, a do tej pory wykonano ok. 2 tys. takich zabiegów w Europie i ponad 40 tys. w Japonii. W Unii Europejskiej Macrolane został zarejestrowany w listopadzie 2007 roku, w Polsce natomiast w lutym 2008.

Macrolane może być stosowany do poprawiania kształtów i objętości wielu okolic ciała z wyjątkiem twarzy. Jest preparatem bezpiecznym, ulega biodegradacji i z czasem zanika nie pozostawiając śladów. W tkankach preparat utrzymuje się 18 do 24 miesięcy, w zależności od stanu piersi, wieku pacjentki, jej stylu życia i aktywności fizycznej. Stosując go w celu powiększenia piersi możemy uzyskać zwiększenie ich objętości o cały numer. W celu podtrzymania efektu należy co roku poddawać się zabiegowi dopełniającemu.

W dniu 15 listopada Dr Małgorzata Kolenda uczestniczyła w szkoleniu poświęconym tematyce podawania preparatu Macrolane, które odbyło się w Warszawie. Jest jednym z niewielu chirurgów w Polsce posiadających certyfikat zezwalający na wykonywanie tego rodzaju zabiegi.