tel. 61 81 87 550
Piękno jest w Tobie

Nowości o Macrolane w Barcelonie

W dniu 9 października 2009 roku w Barcelonie odbyło się spotkanie ekspertów w dziedzinie zastosowania preparatu kwasu hialuronowego Macrolane – State of The Art Meeting.

Do udziału zaproszono lekarzy z całej Europy. Jednym z gości była  dr Małgorzata Kolenda. Spotkanie dotyczyło podsumowania zastosowania preparatu Macrolane  w  modelowaniu sylwetki ciała, a w szczególności niechirurgicznego powiększania piersi. Obecni eksperci w tej dziedzinie mogli podsumować ostatnie dwuletnie doświadczenia oraz podzielić się swoimi wątpliwościami i spostrzeżeniami.

Podczas spotkania przeprowadzono sześć zabiegów z wykorzystaniem preparatu Macrolane w celu: powiększenia piersi, powiększenia pośladków, uformowania łydek, ud, zwiększenia objętości klatki piersiowej u mężczyzn. Niezwykle ciekawy był wykład dr M. Millefiori z Włoch, który dotyczył oceny radiologicznej obecności preparatu w powiększonej piersi.

Kulminacyjnym elementem spotkania była ponad dwugodzinna dyskusja poświęcona właściwej kwalifikacji pacjentów do leczenia z użyciem preparatu Macrolane oraz sposobom zapobiegania  i leczenia ewentualnych powikłań.

Fot.a