tel. +48 61 81 87 550

Piękno jest w Tobie

Prestiżowa nagroda dla dr n. med. Jerzego Kolasińskiego

Implanty B-Lite przeciw grawitacji

Zabiegi korekcji kształtu i wielkości piersi wiążą się z użyciem implantów piersiowych. Przez dziesiątki lat trwają poszukiwania najlepszej substancji wypełniającej implanty, pozwalającej najdoskonalej imitować naturalną konsystencję piersi.

Obecnie, powszechnie uważa się, że silikon stanowi optymalny wypełniacz implantów piersiowych. Sam silikon jest syntetycznie otrzymywanym polimerem krzemoorganicznym o strukturze siloksanów, w których wszystkie atomy krzemu połączone są z grupami alkilowymi lub arylowymi. Różnicując procesy produkcyjne, uzyskuje się silikon w postaci olejów, żywic lub elastomerów. W medycynie stosowane są produkty silikonowe o różnej postaci, inne w opatrunkach, inne w soczewkach czy cewnikach. Silikon stanowiący wypełnienie implantów piersiowych ma zróżnicowaną konsystencję. Jego stałą cechą jest zbliżona do naturalnych tkanek waga produktu.

Pierś, stanowiąca dobrze zdefiniowaną jednostkę anatomiczną, cechuje zróżnicowana osobniczo budowa. Jej podstawowym składnikiem jest gruczoł piersiowy i tkanka tłuszczowa.

Materiał podporowy piersi jest dość słaby i podlega przemianom związanym z upływem czasu, przebytymi ciążami i zmianami wagi ciała. Stąd powszechne zjawisko opadania piersi.

Zastosowanie implantów piersiowych o określonej wadze stanowi dodatkowo wyzwanie dla tego systemu podporowego piersi.

W zabiegach plastycznych i rekonstrukcyjnych piersi, wielokrotnie korzysta się z implantów o znacznych rozmiarach, a tym samym znaczącej wadze. Zachodzi więc niebezpieczeństwo, że w takich sytuacjach, może dojść do ich opadania. Ponadto, duża waga korygowanych piersi może stanowić utrudnienie w codziennym życiu operowanych kobiet.

Implanty B-lite stanowią niezmiernie ciekawą ofertę dla pacjentek chcących skorzystać z implantów o dużych rozmiarach. Nowatorskie wypełnienie tych implantów zbudowane z silikonu i licznych mikroprzestrzeni wypełnionych gazem powoduje, że waga takiego implantu jest mniejsza o 30%. Najłatwiej to sobie wyobrazić na przykładach. Otóż implant o pojemności 300 ml waży jedynie 210 g, 400 ml – 280g, a 500 ml jedynie 350g.

Implanty B-lite

Dobór implantów przebiega według tych samych zasad jak w przypadku innych protez piersiowych.

Implanty B-Lite występują zarówno w formie okrągłej jak i anatomicznej.
Technika ich wszczepiania nie różni się od dotychczas stosowanych.

Implanty B-Lite są produkowane przez firmę Polytech, z którą Klinika Kolasiński współpracuje od wielu lat.