Tel. +48 61 81 87 550 Tel. kom. +48 783 004 005

Prestiżowa nagroda dla dr n. med. Jerzego Kolasińskiego

Plastyka pochwy (vaginoplastyka)

Operacja, okres pooperacyjny, znieczulenie

Zabieg przeznaczony jest dla pacjentek zgłaszających problemy związane ze zmianą wyglądu ich krocza, które z upływem czasu straciło jędrność, a skóra tej okolicy stała się mniej elastyczna. Część z tych problemów związana jest z przebytymi porodami, szczególnie, jeśli były liczne, zabiegowe lub dotyczyły dużych noworodków. Plastyka krocza może w subtelny sposób zrekonstruować i uelastycznić tę okolicę.

Zabieg polega na chirurgicznej plastyce tylnej ściany pochwy oraz krocza, co przywraca anatomiczny kształt i zmniejsza wrażenie zbyt obszernej pochwy w trakcie współżycia.

plastyka-pochwy

Stan przed (A) i bezpośrednio po (B) plastyce tylnej ściany pochwy

Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu ogólnym lub podpajęczynówkowym.

Przygotowanie do zabiegu

Przed operacją zlecane są podstawowe badania diagnostyczne: Badania krwi (Grupa krwi, Morfologia, OB, P/c antyHBS, HBSAg, P/c antyHCV, Mocznik, Elektrolity [Na, K], Glukoza w sur. krwi, INR, APTT, Białko, CRP, Albuminy, Kreatynina, D-dimer) + Badanie ogólne moczu, RTG klatki piersiowej, EKG, zaświadczenie od stomatologa o braku stanu zapalnego w obrębie jamy ustnej. W dniu, w którym ma się odbyć znieczulenie, przez 6 godzin przed zabiegiem nie wolno nic jeść ani pić.

Zalecenia po zabiegu

Pacjentka przez kolejne 2-3 dni powinna pozostać w domu, prowadzić oszczędzający tryb życia. Zalecana jest wstrzemięźliwość seksualna przez okres 4 tygodni po zabiegu.